21 (2008)

Orjinal adı: 21 Blackjack

21 IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Mart 2008

Bütçe: 35.000.000$

Hasılat: 157.927.340$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Robert Luketic

Senarist: Peter SteinfeldAllan LoebBen Mezrich

Müzikler: Moby

Oyuncular: Jim SturgessKevin SpaceyKate BosworthAaron YooLiza LapiraJacob Pitts Laurence FishburneJack McGeeJosh GadSam Golzari

Filmin Konusu

Ben( Jim Sturgess ) genç yaşta eğitim hayatında büyük başarıla imza atmış bir matematik dehasıdır. Genç yaşında MIT gibi bir eğitim kurumundan mezun olmak üzere olan Ben, Harvard Tıp Akademisinde okumanın hayallerini kurarken bir yandan da bura için para biriktirmeye çalışır.

Linear Olmayan Denklemler profesörü Micky Rosa( Kevin Spacey ), Ben’in zekasından etkilenerek onu kumar oynamak için eğittiği bir ekibin parçası olmaya ikna eder.

Ben sadece Harvard için gerekli olan 300.000$’ı bulmak için hocasının bu isteğini kabul eder. Ve ekiple eğitimlere başlar.

Amaçları 21(BlackJack) oyununda kartları sayarak sürekli galip gelip para kazanmaktır. Her şey çok iyi giderken, paranın kirli yüzünü gören ben kendinden geçecek ve işler kötüye gitmeye başlayacaktır.

Ben’in hocası o güne kadar biriktirdiği bütün paraya el koyacak ve Ben başladığı yere geri dönecektir. Bunların yanında daha bir çok olumsuz şeyle karşılaşacak olan kahramanımız acaba bunun üstesinden gelebilecekmidir?

Editörün Düşüncesi

Gerçekten zeki olmakla zekanı kullanmak arasındaki farkı en iyi anlatan yapımlardan biri olan 21 filminde, bir insanın zekası sayesinde kazandıklarını duygularını karıştırınca nasıl kaybettiğine tanık oluyoruz…

Güzel görünen şeyler tadında güzeldir, bunu anlıyoruz. Zamanı gelince dur dememek insanları çok başka sonuçlara sürüklemektedir.

Film son derece durgun devam ediyor, sürükleyicilik konusunda zayıf olduğunu söyleyebilirim. Ancak, sonlara doğru 21’in başından beri verdiği mesajlar birleşiyor ve filmin heyecanı yükseliyor.

Bu yüzden sıkıldım kapattım kötü film demektense biraz sabrederseniz, beğeneceğinizden eminim.

Benim Bu Filme Puanım: 7.0/10

Keyifli Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
16
Peh!
Tırt Tırt
10
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
8
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
6
İzlenir!
Puf! Puf!
4
Puf!
LOL LOL
2
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
20
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
16
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
10
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir