3 Ahmak

Orjinal Adı: 3 Idiots

3 Ahmak IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 50 Dakika – 170 Dakika

Gösterim Tarihi: 23 Aralık 2009

Bütçe: 7.500.000$

Hasılat: 10.741.063$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Senarist: Rajkumar Hirani – Abhijat JoshiVidhu Vinod ChopraChetan Bhagat

Müzikler: Sonu Nigam Swanand KirkireShaan

Oyuncular: Aamir KhanMadhavanSharman JoshiKareena KapoorBoman IraniOmi VaidyaRahul Kumar

Filmin Konusu

Ranchoddas ‘Rancho’ Shyamaldas Chanchad( Aamir Khan ), Farhan Qureshi( Madhavan ) ve Raju Rastogi( Sharman Joshi ) üniversite için aynı üniversitenin mühendislik bölümünü kazanmış gençlerdir.

Raju Rastogi, ailesinin durumu çok kötü olan biridir ve bir an önce okulu bitirip bir iş sahibi olarak ailesini bu kötü durumdan çıkarmak ister. Farhad Qureshi, fotoğrafçı olmak isteyen ancak orta düzeyli ailesinin ısrarla mühendislik fakültesine gönderdiği biridir. Ranchoddas ‘Rancho’ Shyamaldas Chanchad ise hayattaki en büyük tutkusu makineler olan haylaz, zeki ve kalbi çok güzel bir çocuktur.

Bu üç arkadaşın yollarının kesişmesinin bir sebebi vardır ve istemeden ya da mecburiyetten geldikleri bu okul onların hayatını değiştirecektir.

Editörün Düşüncesi

Bu Film için söylenecek çok fazla şey var. Dünyadaki bir çok kesimde derin izler bırakan, eğitim sistemine bakış açınızı değiştirtecek mükemmel bir baş yapıt.

Videoları sosyal medyalarda viral olmuş bu film yayınlandığı dönemde Amerika’da büyük yankı uyandırdı ve çoğu kesim tarafından tarihin en iyi filmi seçildi.

Rajkumar Hirani, daha sonra çıkarttığı PK (2014) filmiyle de ne kadar iyi bir yönetmen ve senarist olduğunu bu filmle tüm Dünya’ya göstermişti.

3 Ahmak filmiyle ilgili söylenecek bir başka şeyde bu film, Hint sinema sektörünün Dünya’ya açılmasını sağlayan bir adım olmuştur. 3 Ahmak sayesinde Hint film sektörü farklı bir noktaya evrilmiş ve bundan daha önce yapılmış yapıtlar keşfedilmeye başlanmıştır.

Aamir Khan’a bir parantez açmadan geçmek olmazdı. Yine mükemmel bir oyunculuk ve sıra dışı bir değişim. Bu kişinin neler yapabileceğini bu filmi gören sinemadan azıcık anlayan insanlar için bile anlamak çok zor olmasa gerek.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler Dilerim…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
20
Peh!
Tırt Tırt
14
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
12
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
10
İzlenir!
Puf! Puf!
8
Puf!
LOL LOL
6
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
4
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
20
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
14
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir