img
Home / Aksiyon / 300 Spartalı 2 – 300: Rise of an Empire (2014)

300 Spartalı 2 – 300: Rise of an Empire (2014)

/
264 Views

Film Önerileri: 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi - 300: Rise of an Empire (2014)

Orjinal Adı: 300: Rise of an Empire – 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi – 300 Spartalı 2

300 Spartalı 2 IMDB Puanı: 6.2/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 42 Dakika – 102 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Mart 2014

Bütçe: 110.000.000$

Hasılat: 337.580.051$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Noam Murro

Senarist: Zack SnyderKurt JohnstadFrank Miller

Müzikler: Junkie XL

Oyuncular: Sullivan StapletonEva GreenLena HeadeyHans MathesonCallan MulveyDavid WenhamRodrigo SantoroJack O’ConnellAndrew TiernanIgal NaorAndrew PleavinPeter MensahBen TurnerAshraf Barhom

300 Spartalı 2 Film Konusu

300: Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi Persler ile Yunanistan arasında gerçekleşen Artemis Savaşını konu ediniyor. 300 Spartalı filmin devamı niteliğindedir. Önceki filmde Thermopylae alanında gerçekleşen mücadele şimdi denizlere taşınıyordu. Kral Leonidas liderliğindeki 300 güçlü ve koca yürekli savaşçı, devasa bir Pers ordusunu karşı karşıya geldikleri Thermopylae alanından uzaklaştırmayı başarmışlardı.

Yunanistan Kralı Themistocles Spartalılara karşı Perslerin yanında bulunmuştu, ancak şimdi işler değişmişti. Themistocles, bir yandan üzerine gelen Pers ordusunu şehrin dışına itmekle meşguldü. Asker gücü zayıftı ve askerleri toplamaya çalışıyordu. Ancak Persler Yunanistan’ın başkenti Atina’yı ele geçirmişlerdi.

Atina için verdiği savaş sırasında Artemisia adındaki bir düşman ile karşılaşır. Bu düşman acımasız ve oldukça tehlikeli bir Pers lideriydi. Yunanlılara karşı inanılmaz bir öfke biriktirmiş ve onlara karşı inanılmaz bir acımasız yaklaşım içine girmekteydi.

Yunan kralı Themistocles içinde bulunduğu bu çıkmazdan kurtulmak için her ne kadar büyük bir mücadele veriyor olsa da karşısındaki ordu inanılmaz güçlüdür ve çok fazla dayanamayacaktır. Bu yüzden eski rakip 300 Spartalı ile bir araya gelmeye karar verirler.

Editörün Düşüncesi

300 Spartalı serisinin ilk filmini daha önce film önerileri olarak zaten tavsiye etmiştik. Serinin ikinci filmi ilkine göre çok daha fazla abartılı olmasına karşın, bu filmi de izlemenizi tavsiye ediyorum. İlkiyle bağlantılı olduğunu belirtmeliyim. Zaten ilkini beğenen izleyicilerin ikinciye kötü gözle bakmayacağına inanıyorum. Ama Xerxes’in Dünya’sının abartıya açık bir durum olması izleyiciyi fazlasıyla etkileyecektir.

Bana göre yine çok fazla abartılmasına karşın iyi bir film olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :