Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / 300 Spartalı (2006)

300 Spartalı (2006)

300 Spartalı

Orjinal Adı: 300

300 Spartalı IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 1 Saat 57 Dakika 117 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Aralık 2006

Bütçe: 65.000.000$

Hasılat: 456.068.181$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Zack Snyder

Senarist: Zack Snyder – Kurt JohnstadMichael B.GordonFrank MillerLynn Varley

Müzikler: Tyler Bates

Oyuncular: Gerard ButlerVincent ReganLena HeadeyDavid WenhamMichael FassbenderRodrigo Santoro

Filmin Konusu

Sparta Kralı Leonidas (Gerard Butler), çok kuvvetli bir ordu ile karşı karşıya kalmıştır. Pers Kralı Xerxes (Rodrigo Santoro) sahip olduğu güçlü orduyu Yunan Krallıkları üzerine  salacaktır.

Leonidan bu durumla nasıl başa çıkacağını düşünür ve çareyi güvenebileceği onun için gözünü kırpmadan ölebilecek 300 askeri toplayarak bulmaya çalışır. 300 koca yürekli asker, tam bir savaşçı olarak yetiştirilmiş, hayatlarını bunun için adamış askerlerdir.

Leonidas ve askerleri canları pahasına Thermopylae’de savaşmak için tüm hazırlıklarını yapmışlardır. Her şey hazırken konsey savaşmama kararı almakla bir hataya düşer. Ordunun bu durumun bir çaresini bulması gerekecektir.

Leonidas ve ordusu Perslere karşı bu zorlu sınavda ne yapacak?

Editörün Düşüncesi

Frank Miller’ın romanından uyarlanmış olan 300 Spartalı filmini Zack Synder kaleme almıştır ve ortaya gerçekten akıllarda iz bırakan bir sonuç çıkmıştır.

Filmi izlerken kendimden geçtiğim birçok yer var. Aksiyona ve drama doyuracak bir yapım olmuş. Filmin bir romandan uyarlanmış olduğu duygusu geçiyor insana. Fakat bana kalırsa bu romanı uyarlayacak belkiden en doğru kişi Zack Synder’dır. Güzel bir iş çıkarmış ve izleyenlerin beğenisini kazanmış.

Farklı grafikleri, tasarımları ve atmosferi ile beni etkileyen bir film oldu. Benim gibi defalarca izleyen bir çok kişi vardır ve her seferinde aynı heyecanla izlemeye devam ediyoruz diye düşünüyorum.

Oyunculuklar son derece başarılı oynanmış. Filmdeki savaş duygusu izleyenlere geçmiş. İzlemeyen kaldıysa 300 Spartalı filmini de buraya bırakıyorum ve izlemeden geçmeyin diyorum. İzledikten sonra neden bu zamana kadar izlememişim diye kendinize kızacağınız türden bir yapım.

Son derece akıcı ve izleyenleri sıkmayan bir film olmuş. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. 300 Spartalı filminde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :