Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Acı Tatlı Ekşi (2017)

Acı Tatlı Ekşi (2017)

Romantik Film Önerileri: Acı Tatlı Ekşi 2017 İzle

Orjinal Adı: Acı Tatlı Ekşi

Acı Tatlı Ekşi IMDB Puanı: 6.0/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 1 Saat 40 Dakika – 100 Dakika

Gösterim Tarihi: 22 Aralık 2017

Hasılat: 1.556.617$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu

Senarist: Buğra Gülsoy

Müzikler: Toygar Işıklı

Oyuncular: Buğra Gülsoy – Özge ÖzpirinçciGözde TürkpençeYusuf AkgünOsman AlkasFüsun DemirelRahmi DilligilSomer KarvanGupse ÖzayAlihan TürkdemirKaan Yabas

Acı Tatlı Ekşi Fragmanı

Acı Tatlı Ekşi Konusu

Duygu ve Murat çocukluktan gelen çok iyi iki arkadaştır. Ancak, arkadaş gibi görünmelerine rağmen içten içe birbirlerine aşıktırlar. Murat üniversiteden mezun olduktan sonra Duygu’ya evlenme teklif eder fakat, hayır cevabını alır. Ve tamda o an birbirlerine söz verirler, eğer 5 yıl sonra halen hayatlarında kimse yoksa, birbirleriyle evleneceklerdir.

Fakat, hayatın ikisi içinde çok farklı planları vardır…

Editörün Düşüncesi

Acı Tatlı Ekşi’nin konusu, Kore yapımı A Wedding Invitation filminden alıntıdır. Zaten bunu da göğüslerini gere gere filmde belirtmişlerdir. Büyük bir hızla büyüyen Güney Kore yapımı filmler ve diziler, Türk sinema severlerin gerçekten çok büyük beğenisi toplamaya devam ediyor. Hal böyle olunca da bizim hınzır yapımcılarımız işin kolayına kaçarak o bölgeden aldıkları hikayeleri, ülkemize uyarlamakta çok başarılılar.

Yönetmen üzerine konuşulacak bir yapım değil diye düşünüyorum, ama bazı sahnelerde gerçekten çok iyi açılar yakalanmış. Belki de ben filmi sinemada izlediğim için bana çok güzel göründü bu sahneler. Senarist için konuşacak olursak, Buğra Gülsoy oyuncu olarak bu konuda da iyi iş çıkartmışa benziyor. Ama zaten hikayesi hazır ve mevcutta bulunan bir şeyi uyarlamak ne kadar zor olabilirki.

Oyunculuklar denince de, Aşk Yeniden dizisiyle müthiş bir uyum yakalamış olan Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci çifti, yine aşkı sonuna kadar yaşayıp, yansıtabilmişler diye düşünüyorum. Normalde Türk dizilerini çok fazla izlemem ama bu ikilinin performansı için ara ara Aşk Yeniden dizisini izlediğim doğrudur.

Film çok güzel bir hikayeye sahip, yani isminin hakkını verebilecek bir kurguyla bizi karşılıyor. Belki de bu yüzden farklı gibi görerek size önerme gereği duydum. Çünkü, hiç sıkılmadan gayet hem duygulanarak hem ara ara gülümseyerek izlediğim bir yapım olduç

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :