img
Home / Dram / Acı ve Zafer (2019)

Acı ve Zafer (2019)

/
210 Views

Acı ve Zafer

Orjinal Adı: Pain and Glory

Acı ve Zafer IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 13 Mart 2019

Hasılat: 36.391.435$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Pedro Almodôvar

Senarist: Pedro Almodôvar

Müzikler: Mina

Oyuncular: Antonio BanderasAsier EtxeandiaLeonardo SbaragliaPenêlope CruzRaûl ArêvaloCecilia Roth

Filmin Konusu

Acı ve Zafer yönetmen Salvador Mallo’nun geçmişten günümüze yaşamındaki seçimleri inişleri, çıkışları, ilk aşkı, terapi olarak gördüğü yazı ve sinema ile tanışmasını birde bunların kendisini tanımasına neden olan olayları konu ediniyor.

Editörün Düşüncesi

Acı ve Zafer filminin yönetmen koltuğunda Pedro Almodôvar otururken başrol oyunculuğunu dünyanın yakından tanıdığı usta oyuncu Antonio Banderas üstlenmektedir.

Film başarılı bir senaryoya imza atmış ve Salvador Mallo’nun yaşadıkları beyaz perdeye aktarılmış. Antonio Banderas bu film ile başarısını ve ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu tekrardan kanıtlama başarısını göstermiş. Oyunculuklara bir şey demek mümkün değil fakat senaryo ne kadar başarılı olmuş olsa da bir şeylerin eksik kaldığını düşünüyorum.

Daha iyisi yapılabilirdi diye düşünüyorum ancak yinede kesinlikle izlenilebilecek seyirciyi sıkmadan seyreden oldukça başarılı bir film. Film konusuyla başında izleyiciyi alıyor ve merakla kendisini izlettirmeyi başarıyor.

Salvador Mallo’un hayatını konu edinen filmde 60’lı yıllardan günümüze kadar neler yaşadığını, terapi gibi düşündüğü yazı ve sinema ile tanışmasını ve bunların toplamında kendisini bulmasını göreceksiniz.

Beğendiğim ve başarılı bulduğum bu filmi izlemenizi tavsiye edebilirim. Daha iyisi olabilirdi fakat yinede izlenebilir oldukça başarılı bir film. Birçok kötü yorumla karşılaştım bu film ile ilgili fakat yorumlara katıldığımı söylemem doğru değil, evet eksikler var evet Pedro Almodôvar gibi usta isimden çok daha iyisi çıkabilirdi ama kesinlikle kötü bir film olduğunu düşünmüyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :