img
Home / Dizi Önerileri / Acun Ilıcalı ve Yeni Platform Exxen

Acun Ilıcalı ve Yeni Platform Exxen

Acun Ilıcalı ve 2021 yılında yayın hayatına başlaması beklenen yeni platform Exxen son günlerin ilgi odağı olmuş durumda. Survivor, O Ses Türkiye, Masterchef gibi projeleri ile son zamanlarda adından bir hayli söz ettiren Acun Ilıcalı şimdi de yeni kurduğu platformu ile gündemde.

Genellikle yurt dışında çok tutan yarışma ve şov programlarını satın alıp ülkemize getiren Acun Ilıcalı, yıllardır Türk televizyonunun en ses getiren projelerine imza atmaktadır. Kariyerine muhabirlikle başlayıp sonunda Acun Medya’nın patronu olmaya kadar yükselen Ilıcalı her zaman işleri ile ilgi odağı olmayı başarabilmiştir. Ayrıca kendisi imza attığı projelerin yanı sıra evlilikleri ve çalkantılı aşk hayatı ile Türkiye gündeminden düşmeyen bir isimdir. Son günlerde Acun Ilıcalı bir başka projeye imza attı ve bunu duyurdu.

Farklı içeriklerin yer alacağı, özellikle Z kuşağına hitap edecek bir dijital platform kuracağını belirten Ilıcalı bu proje için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Platformun isminin Exxen olacağı açıklandı. İlk duyulduğunda kafalarda soru işareti yaratan bu ismin anlamı sonradan açıklandı. İsmin Türkçe’de eksen kelimesinden yola çıkılarak koyulduğu belirtildi. Ayrıca platformun isim babasının Ali Taran olduğu ortaya çıktı. Bilindiği üzere Ali Taran Yetenek Sizsiniz isimli programda Acun Ilıcalı ile birlikte jüri koltuğunu paylaşıyordu.

Acun Ilıcalı ciddi derecede önem verdiği yeni platformu ile ilgili sosyal medya hesaplarından çeşitli açıklamalar yapmaktadır. Platform, günlük yaklaşık on saate varan uzun toplantılar sonucu üç aylık bir süre içinde uzun emekler verilerek yaratılmıştır.

Yeni Platform Exxen Acun Ilıcalı Başarısı

Exxen Üyelik mi Gerektirecek?

Exxen platformunun ismi sosyal medyada duyulmaya başladığından beri herkesin akıllarında benzer bir soru ortaya çıktı. Platformun ücretli olup olmayacağı merak konusu haline geldi. Yaygın görüş platformun kesinlikle üyelik gerektireceği ve ücretli olacağı yönündeydi. Bir diğer görüş ise tamamen ücretsiz olacağı yönünde idi. Uzun süre platformun ücretli mi ücretsiz mi olacağı konusu ile ilgili açıklama yapılmadı. Bu durum merak konusu olmaya devam etti. Acun Ilıcalı yaptığı son açıklamalarla birinci görüşü doğruladı.

Platform için ciddi bir yatırım yapıldığını ve çok emek sarf edildiğini belirten Acun Ilıcalı, platformun kesinle ücretli olacağını belirtti. Acun Ilıcalı bu açıklamalarına ek olarak platformun ücretlendirmesinin iki şekilde olmasını planladığına dair açıklamalarda bulunmaya devam etti. Birinci üyelik tarzının reklamlı, ikinci üyelik tarzının ise reklamsız olmasını planladığını anlatan Acun Ilıcalı, reklamlı üyelik tarzının diğerine göre çok büyük bir indirimle gerçekleşeceğini belirtti. Bunun üzerinde sosyal medyadan gelen tepkiler birbirinden farklı oldu.

Bir kısım seyirci platformun tamamen ücretsiz olması gerektiğini savunurken, bir kısım seyirci ise platformun ücretli olmasını doğru bulduğunu belirtti.

Acun Ilıcalı, Exxen isimli yeni platformunun maliyetinin 900 milyon TL civarında olduğunu belirtti. Zengin bir içerik kadrosu ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan platform, maliyeti ile de dudakları uçuklattı. Acun Ilıcalı bu açıklamasının ardından, bu kadar maliyetli bir platformun tamamen ücretsiz olması gibi bir durumun söz konusu bile olmadığını ama Türkiye’de yaşayan hemen herkesin Exxen‘in ücretini ödeyebileceğini belirtti.

Televizyon seyircisinin sayısı azalmasa bile, içerik zenginliğinin artık dijital dünyaya taşındığı bu süreçte Acun Ilıcalı bu akıllı hamlesiyle piyasanın da dikkatini çekti. Yediden yetmişe herkesin elinde akıllı telefon, tablet gibi elektronik cihazlar kullandığı bu çağda Exxen gibi yeni bir platform kuran Acun Ilıcalı zamanın gerisinde kalmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Exxen ve Netflix

Exxen platformunun yayın hayatına başlayacağı haberi yayıldıktan sonra akıllara gelen bir başka soru da Netflix üzerinden oldu. Türkiye’de ciddi bir üye sayısına sahip olan Netflix platformu yeni içerikleri ile her geçen gün daha çok büyüyor. İzleyiciler ve yorumcular “Yeni platform Netflix’e rakip olabilir mi?” sorusunu gündeme taşıdılar. Dijital içerik platformu olarak aynı sahada çalışacak olan iki platform zaten teknik olarak birbirleri ile rakip konumda olacaklar.

Netflix ve yeni platform Exxen özellikle pandemi dolayısı ile evlere kapandığımız bu kış günlerinde kıyasıya rekabet edecek gibi görünüyor. Nitekim Acun Ilıcalı yeni platformunu anlatırken amaçlarından birinin Netflix’e rakip olmak ve bu rekabetin galibi olmak olduğunu belirtmişti.

Tolgshow Yeni Platform Exxen'de

Exxen’in İçerikleri Neler Olacak?

Exxen isminin açıklanması, detayların paylaşılması sonrasında en çok dikkat çekici kılan özelliklerinden biri üreteceği içerikler oldu. Sosyal medyada gündeme oturan, herkes tarafından konuşulan içerik, bir zamanların vazgeçilmez dizisi Sihirli Annem oldu. Sihirli Annem dizisinin yeni platform Exxen platformu için yeniden çekilip, yeni bölümlerle seyirci karşısına çıkacağı haberi özellikle çocukları çok mutlu etti. Sihirli Annem dizisinin takipçileri çocuklardan ibaret de değil. Her yaştan seyirciye hitap eden dizinin yeni bölümleri merakla bekleniyor.

Yeni platformda yayınlanacak olan Sihirli Annem dizisinin dikkatleri çekmesinin bir başka sebebi daha var. Acun Ilıcalı, Sihirli Annem dizisini kızı Melisa Ilıcalı’nın soluksuz izlediğini gördükten sonra “Öyleyse ben bu diziyi yeniden çekmeliyim.” dediğini açıklamıştı. Sihirli Annem dizisinin tekrar çekilmesinin hikayesi de sosyal medyada büyük ilgi odağı oldu.

Acun Ilıcalı televizyonculuk kimliğinin yanı sıra bir baba olarak yaptığı bu hareketle de beğenileri topladı. Bunun yanı sıra platform bu anlamda bazı kullanıcıların da mizah konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları özledikleri bazı eski dizilerin yeniden çekilmesi ve yayınlanması için “Lütfen bu diziyi de soluksuz izle.” diyerek Melisa Ilıcalı’ya seslendi.

Sihirli Annem Yeni Platform Exxen'de

Sihirli Annem dizisinden sonra dikkatleri çeken, yayın hayatı başladığında platformda yayınlanacağı açıklanan bir müzikal proje oldu. Bu projenin başrollerini genç popçu Aleyna Tilki ve Survivor 2020 şampiyonu Cemal Can Canseven paylaşacak. Genç popçu Aleyna Tilki’yi televizyonlarda ilk kez Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz programında görmüş, sonrasında kendisinin kariyer basamaklarını tırmandığına şahit olmaya devam etmiştik.

Yine Cemal Can Canseven’i de ilk kez televizyonda Acun Ilıcalı’nın Survivor isimli yarışmasında görüp tanımıştık. İki isimin başrollerini paylaşacağı bir müzikal proje haberi ortaya çıktığından beri sosyal medyada bu konu gündem oldu. Kimi kullanıcılar projeyi eleştirirken kimi kullanıcılar da göklere çıkardı. Bu proje şüphesiz ki Exxen’in en çok merakla beklenen ve yayınladığı tarihte de adından en çok söz ettirecek projesi olacak.

Acun Ilıcalı yeni platform Exxen’de yayınlanacak başka içerikleri de açıkladı. Son zamanlarda Konuşanlar isimli Youtube programı ile büyük ilgi uyandıran Hasan Can Kaya da yeni platformda yer alacak. Platformda yer alacağı açıklanan bir başka isim ise Feyyaz Yiğit olacak. Ayrıca Tolga Çevik’in komedi şovu, Onur Ünlü’nün başrollerini Haluk Bilginer ve Songül Öden’in paylaşacağı yeni dizisi Şeref Bey, Nurgül Yeşilçay ve Selim Bayraktar’ın yer alacağı sekiz bölümlük Vahşi Şeyler isimli dizi, Özgü Namal’ın yer alacağı Hükümsüz dizisi ve üç zengin ev kadınını anlatan Zehirli Çiçekler dizisi platformun diğer içerikleri olacak.

Yeni platform Exxen, dizilerin yanı sıra yarışma ve şov programları ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Sagopa Kajmer, Ceza gibi isimlerin jüri koltuğunda oturması beklenen bir Hip-Hop yarışması ve Enis Arıkan’ın talk show programının da yeni platformda yer alması bekleniyor.

İçeriklerden anlaşıldığı üzere Acun Ilıcalı yeni platformu Exxen ile Z kuşağı olarak adlandırılan genç kesime hitap etmeyi hedefliyor.

Diğer Dijital Platformlarla İlgili Yazımız:

https://filmbul.net/turkiyedeki-online-film-izleme-platformlari/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :