img
Home / Dram / Ağır Roman (1997)

Ağır Roman (1997)

/
211 Views

Ağır Roman

Orjinal Adı: Ağır Roman

Ağır Roman IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 1997

Filmin Süresi: 2 Saat – 120 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Kasım 1997

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Mustafa Altıoklar

Senarist: Mustafa Altıoklar – Metin Kaçan

Müzikler: Atilla ÖzdemiroğluYusuf Taşkın

Oyuncular: Okan BayülgenMüjde ArMustafa UğurluSavaş DinçelZafer AlgözÜlkü ÜlkerSerra Yılmaz – Burak Sergen

Filmin Konusu

Kolera isimli bir sokakta, kendi yaşam tarzları ile hayatta kalmayı başaran bir takım insan yaşamaktadır. Buradaki insanlar kendilerine göre bir düzen kurmuşlardır ve öylede gitmektedir.

Sokağın hakimiyeti Arap Sado (Burak Sergen)’dadır. Arap Sado sokağı Salih (Okan Bayülgen)’e devretmiştir. Ailesinin küçük oğlu olan Salih aslında böyle bir yükü kaldırmaya hazır değildir. Bir kargaşa esnasında Salih Tina (Müjde Ar) adında bir kıza aşık olacak ve Salih için hayatın akışı değişecektir.

Editörün Düşüncesi

1997 yapımı Ağır Roman Türk Sinemasına damga vurmayı başarmış filmlerden biridir.

Mustafa Altıoklar’ın kaleme aldığı Ağır Roman büyük bir çoğunluğun beğenisini kazanmış ve yıllar geçmiş olsa bile günümüzde hala adından bahsettiren bir film olmayı başarmıştır.

Filmi beğendim gerçekten yapım yılına da bakacak olursak, güzel işlenmiş bir senaryo ve çok güçlü bir oyuncu kadrosu var. Filmde mantığa uymayan bir çok şey var evet ama bence 1997 yılında yapılmış olmasına rağmen günümüzde de izlenilebilecek güzel bir film.

Türk Sinemasından akıllardan silinmeyecek filmler çıkması bizlerin gururunu okşuyor gerçekten. Film’de yaşanan olaylar gerçek hayatımızın bazı noktalarında da görülmektedir. Bir mahalle var ve bu mahallede her şey belirli bir düzene göre ilerliyor ve mahallede yaşanılanlar tüm çıplaklığıyla bizlere aktarılmış.

Senaryoda boşluklar var beğenmediğim noktalar var. Ama film için kesinlikle kötü bir film diyemem. Aksini yaşı tutan bireylerin izlemesini öneriyorum. Bana göre film arşivinizde olması gereken filmlerden biri.

Okan Bayülgen’i rolüne yakıştıranlar ve yakıştırmayanlar oldu. Ben rolünde sırıtmadığını düşünüyorum. Müjde Ar’ında rolünün üstesinden başarıyla geldiğini düşünüyorum ve diğer oyuncularında filme renk kattığını düşünüyorum.

Kendiniz için ayırdığınız bir boş zamanınız da izleyebileceğiniz güzel bir Türk filmi olduğunu düşünüyor ve izlemenizi öneriyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :