Hit enter after type your search item
img
Home / Film Önerileri / Ağustos’da Vizyona Girecek Filmler 2021

Ağustos’da Vizyona Girecek Filmler 2021

Aşılarla birlikte tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de pandeminin etkilerinden yavaş yavaş uzaklaşmaya başladık. Tam kapanma dönemlerinde sinema severler yeni yapımları özlemle bekledi. Şartlar hafiflemeye başladığı içinde geçtiğimiz ay sinemalar açıldı ve yeni yapımlar arka arkaya duyurulmaya başlandı. Bu yazımızda Ağustos ayında vizyona girecek filmler listesi düzenledik.

Ağustos ayında vizyona girecek filmler 2021

1 Ağustos – 8 Ağustos arası vizyona girecek filmler

Blackpink: The Movie

Güney Kore’deki K-pop çılgınlığı son zamanlarda ülkemizde de çok fazla takip edilip, çok ciddi bir hayran kitlesine ulaştı. Bu filmde K-pop’un en iyi temsilcilerinden olan, 4 kızdan oluşan BLACKPINK grubuyla ilgili merak ettiklerinizi, grubun kuruluşundan bu yana her şeyiyle belgesel tadında bu filmde izleyebileceksiniz.

Direniş – Resistance

Sosyal ağ filminde Marc Zuckerberg’i canlandıran Jesse Eisenberg, filmden sonra ardı ardına bir çok yapımda yer aldı. Başarılı oyuncu bu filmde İkinci Dünya Savaşı’nda yetim kalan 10000 Yahudi çocuğun hayatını kurtarmaya çalışan bir karakteri canlandırıyor. İlginç bir yapım olacak gibi duruyor.

Yeşil Şövalye – The Green Knight

Kral Arthur ve yuvarlak masa şövalyeleri sürekli olarak yapımlara konu oluyor. Bu filmde de Kral Arthur’un en büyük şövalyelerinden biri olan Sir Gawain’in, Yeşil şövalye’yle olan destansı mücadelesi ele alınıyor.

Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası – Escape Room: Tournament of Champions

Ölümcül bir amaçla tasarlanmış olan bir labirentten kaçmaya çalışan gençleri ele alan film, daha önceden çok beğenilen Labirent filmine çok fazla benziyor. Labirent filmini sevenler bu filmle seriye devam etmiş gibi hissedeceklerdir diye düşünüyorum.

Kayıp Kız – Still Here

Kaybolan bir kızın peşine düşen gazetecinin hikayesini ele alan filmde küçük bir kızı kurtarmak için her şeyi yapan bir adamın hikayesini izleyeceksiniz.

Peter Rabbit 2 – Peter Rabbit: Kaçak Tavşan – Peter Rabbit 2: The Runaway

İlk filmini defalarca izlemiş olduğum müthiş tavşanımız Peter Rabbit’in yine komik hikayesi ele alınacak. Bu filmde meşhur tavşanımız yine kendisini sevdikleri için öne atarak sonuna kadar çaba gösterecektir. Ancak, her zaman olduğu gibi ailesi Peter’ı kurtaracaklardır.

Lanetli Kardeş – Dark Sister

Cassie başarılı bir sanatçıdır. Güzel günler yerini kötü anılara ve anlara bırakacaktır. Cassie rüyalar görmeye başlar ve gördüğü rüyalardaki garipliklerden dolayı da rüyalarını çizmeye karar verir. Çizdiği bu rüyaların aslında gerçek hayattaki bazı cinayetlere ait olduğunu anlaması da çok uzun sürmeyecek ve Cassie korkunç bir durumun tam ortasında kalacaktır.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

G.I. Joe ekibini iki kere izlemiştik, bu seri devam eder mi diye beklerken bambaşka bir yapımla karşı karşıya kaldık. İlk iki filmde en çok dikkat çeken karakterlerden biri olan Snake Eyes için bir solo yapım 6 Ağustos’ta vizyonda olacak.

8 Ağustos – 15 Ağustos arası vizyona girecek filmler

Zamanda Tutsak – Old

Konusu ilginç bir şekilde orjinal olarak tasarlanmış olan filmde, tatil için adaya giden bir ailenin karşılaştıkları garip bir olay ele alınıyor. Bu garipliği fark etmeleri çokta uzun sürmeyecek olan aile, çok hızlı yaşlandıklarını fark edecekler.

Gerçek Kahraman – Free Guy

Benimde heyecanla beklediğim bu filmde, Ryan Reynolds’ın Deadpool serisindeki en beğenilen tarafları yeniden kullanılmış diye konuşuluyor. Film, gelecekteki oyun tarzlarından biri olan sanal gerçeklik üzerine kurgulanmış ve fragmandan gördüğüm kadarıyla çokta başarılı bir iş çıkartılmış.

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak – Masazysta

Zhenia, belki de hepimizin karşılaşmak istediği muhteşem bir karakterdir. İşinde çok başarılı olan Zhenia, ekstradan ruhsal olarak da hastalarına fazlasıyla yardımcı olabildiğini fark eder ve işler başka bir boyut kazanmaya başlar.

The Reckoning

Bir dönem İngiltere’de gerçekten yaşanmış olan cadı avı dönemini ele alan filmde, cadı olarak suçlanan genç bir kadının hikayesi etkileyici olacak gibi duruyor.

Minari

Kore filmleri son dönemlerde fazlasıyla orjinal hikayeleri ve muhteşem kurgularıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Günümüz hayatına ve gerçekliğe odaklanan bir hikaye olmasıyla etkileyici bir film olacak diye düşünüyorum.

Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ – The Croods: A New Age

Son zamanların en iyi animasyon filmlerinden biri olacak gibi duran Crood’lar 2 filmi, ilk filmin devamı niteliğinde olacak ve Crood ile Betterman ailelerini konu olarak ele alacak.

15 Ağustos – 22 Ağustos arası vizyona girecek filmler

Spiral: Testere Devam Ediyor – Spiral: From The Book Of Saw

Testere severler için iyi bir film diye düşünüyorum. Yaşanan garip cinayetleri çözmeye çalışan dedektiflerin kendilerini bir anda cinayetlerin içinde bulmalarını anlatıyor.

Darlin’

Garip bir hikayesi olan filmde, Darlin götürüldüğü bakım evinde çok ilginç bir şeyler olduğunu hisseder ve bunu aşmaya çalışır.

Zihin Gezgini – Reminiscence

İlginç bir senaryo ve başarılı oyunculardan kurulu kadrosu ile bence bayağı iyi bir film olacak gibi duruyor. Gelecekte yaşanan olaylara odaklanan filmde bilim adamı Nick Bannister, insanlara yaşanan bu ilginç durumları açıklamaya çalışacaktır. Gelecekte artık gündüz yaşanmaz ve sadece gece yaşanır.

Paw Patrol Filmi – Paw Patrol: The Movie

Daha önceden dizisi yapılmış Paw Patrol’un filme uyarlanmasını izleyeceğimiz filmde, kurtarma köpekleri ve bir çocuğun hikayesi anlatılıyor.

Barut Kokteyli – Gunpowder Milkshake

Annesi çok başarılı bir suikastçi olan Sam, çocuk yaşında annesinden koparılır ve suikastçi olarak yetiştirilir. Büyüdükten sonra, annesi gibi çok başarılı biri olduktan sonra, onu annesinden koparanlardan intikam almak için çabalayacaktır.

Colective

Belgesel film, siyasetçilerin zenginleştirildiği, gariban insanların sonunda öldüğü sağlık çalışmalarındaki bu durumu herkese göstermeye çalışan bir ekibi ele alıyor.

Körkütük – Druk

Martin işinde ve özel hayatında başarısız bir öğretmendir. Ancak, bağlandığı ve düşündüğü şeyler çok farklı ve gariptir. 3 arkadaşıyla birlikte alkolün başarıya olan etkisi için bir deney yapmaya başlayan Martin, deneyin sonuçlarında neler yaşayacaktır.

Hayallerin Peşinde – The Peanut Butter Falcon

Hayalleri için her şeyden vazgeçen Down sendromlu bir gencin hikayesini ele alıyor. Ve okuduğum bazı eleştirilerden de yola çıkarsam çok iyi bir film olacağını düşünüyorum.

Şeker Adam’ın Laneti – Candyman

Candyman, bir lanet olarak anılır. Ve ayna karşısında ismini 5 kere tekrar eden herkese görünerek hayatını mahveder diye söylenir. Genç bir öğrenci, bu durumu  tez konusu yapmak ister ve aynanın karşısına geçer. Hiç inanmadığı bu lanet, onun hayatının en önemli parçası olacaktır.

Kaos Yürüyüşü – Chaos Walking

Tüm düşüncelerin görüldüğü ve duyulduğu bir Dünya olduğunu düşenebiliyormusunuz?  Filmde bir virüsün buna yol açtığı anlatılıyor ancak, bağışıklık gibi bir durumla karşılaşmış olan Viola’nın yanına yaklaşıldığında virüsün etkileri kaybolur. Viola ve Todd bu durumu lehlerine çevirerek bu virüsü durdurmaya karar verirler.

Dreamland

Ailesinin borcunu ödemek için, bir olayı çözmeye çalışan ödül avcısını konu olarak işleyen filmde Margot Robbie başrolde.

Run Hide Fight

Annesi öldükten sonra babasıyla bir süre vakit geçiren Zoe, eski asker olan babasından bir çok şey öğrenir. Bir gün okulunda arkadaşlarıyla çok zor durumlara düşen Zoe, babasının öğrettiklerini kurtulmak için kullanır.

Ağustos ayında vizyona girecek filmler listemizi tamamladık. Bu filmlerin çoğu uzun zamandır hazır ancak pandemiden dolayı vizyona girememişlerdi. Sinemalar açılınca hepsi vizyona girmeye hazırlanıyor. Aklınıza takılan film ve dizilerle ilgili tüm soruları yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :