img
Home / Dram / Ahlat Ağacı (2018)

Ahlat Ağacı (2018)

/
180 Views

Ahlat Ağacı

Orjinal Adı: Ahlat Ağacı

Ahlat Ağacı IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 3 Saat 8 Dakika – 188 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs 2018

Bütçe: 4.923.3$

Hasılat: 1.717.349$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Senarist: Akın AksuEbru Ceylan – Nuri Bilge Ceylan

Müzikler: Leopold Stokowski

Oyuncular: Doğu DemirkolMurat CemcirBennu YıldırımlarHazar ErgüçlüSerkan Keskin

Filmin Konusu

Sinan (Doğu Demirkol) yazar olmak isteyen ve kendisini bildi bileli edebiyatla ilgilenen genç bir adamdır. Sinan üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirmiş ve memleketi olan Çanakkale’nin Çan ilçesine geri dönmüştür.

Sinan işsiz bir şekilde hayatına devam ederken diğer yandan da kendisinin yazdığı Ahlat Ağacı adlı kitabı bastırmanın yollarını aramaktadır. Sinan kitabı bastırabilmek için gerekli parayı kapı kapı dolaşıp aramaktadır. Sinan’ın karşısına babası İdris (Murat Cemcir)’in borları çıkacaktır.

Sinan ile babası İdris’in aralarında bu yüzden sürtüşmeler olacaktır. Sinan hayalini kurduğu bu kitabı bütün zorluklara rağmen bastırabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Ahlat Ağacı filminin kadrosuna baktığımda, yüzümüzde tebessüme neden olacak isimleri gördüm ve bu kadrodan bir dram filmi izlemek gerçekten etkileyici oldu.

Filmin uzunluğuna bakmadan izleyin derim gerçekten üzerinizde etki bırakacak filmlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Başrol oyunculuklarını çok yetenekli bulduğum Doğu Demirkol ve Murat Cemcir üstlenirken bu ikiliye Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü ve hepimizin yakından tanıdığı İsmail Abimiz Serkan Keskin eşlik ediyor.

Nuri Bilge Ceylan imzalı olan bu film ilk gösterimi 2018 Cannes Film Festivali yarışma bölümünde yapılmıştır. NBC imzalı akıllardan uzun süre silinmeyecek bir film daha geldi. Nuri Bilge Ceylan bana kalırsa bu kategorinin en iyilerinden bir tanesidir.

Senaryosu oldukça özgün seyrediyor ve film uzun süre olmasına rağmen izleyiciyi sıkmıyor. Bu film şiddetle tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesidir. İzlemeyenler için Ahlat Ağacı adlı başyapıtı buraya bırakıyorum ve ilk fırsatınız da izleyin diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :