img
Home / Fantastik / Aladdin (2019)

Aladdin (2019)

/
211 Views

Aladdin

Orjinal Adı: Aladdin

Aladdin IMDB Puanı: 7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 8 Dakika – 128 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Mayıs 2019

Bütçe: 183.000.000$

Hasılat: 1.050.693.953$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Guy Ritchie

Senarist: John August – Guy Ritchie

Müzikler: Naomi Scott

Oyuncular: Will SmithMena Massoud – Naomi Scott – Marvan KenzariNavid Negahban

Filmin Konusu

Agrabah pazarlarından yiyecek çalarak hayatını devam ettiren Aladdin (Mena Massoud) aslında çok iyi niyetli ve altın gibi kalbi olan birisidir.

Aladdin’in hayatı bulduğu sihirli lamba ve gerçekleşeceği üç dileği ile tamamen değişecektir. Aladdin babası tarafından evlendirilmeye zorlanan Prenses Jasmine (Naomi Scott) ile kavuşmaya çalışacaktır.

Editörün Düşüncesi

Çocukluğumuzdan bugüne kadar uzanan ve farklı farklı şekillerde birçok kez karşımıza çıkan Aladdin bu sefer Will Smith ve Mena Massoud’un başrol oyunculuklarını üstlenmesi ile karşımıza çıkıyor.

Film tam bir görsel şölen gerçekten. Filmde en çok beğendiğim noktalardan bir tanesi de görsel efektler oldu. Görsel efektlerin üzerine fazlasıyla gidilmiş ve gerçekten gidildiğine de değmiş.

Will Smith rolüne fazlasıyla yakışmış diye düşünüyorum ve gerçekten yine oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu, bu konuda ne kadar başarılı olduğunu bir kere daha bizlere gösteriyor.

Senaryosu bakımından oldukça akıcı ilerleyen ve görsel şölenleri ile bir araya geldiğinde filmin sonunun nasıl geldiğini anlamayacağınız son derece başarılı bir film. Filmde beğenmediğim bir kaç nokta var, onlardan bir tanesi de müzikleri çok abartılı bulduğumdur. Fazlasıyla müzik kullanılmış, kötü mü kesinlikle değil fakat biraz daha az müzik kullanılsa daha iyi olurmuş.

Aladdin beğenerek ve keyifle izlediğim filmlerden bir tanesidir ve izlemenizi tavsiye edebileceğim bir filmdir. Güzel bir vaktinizde ailenizle oturup gülerek ve eğlenerek izleyebileceğiniz Aladdin’i buraya bırakıyorum ve bu filmi arşivinize ekleyin diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :