Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Alita: Savaş Meleği (2019)

Alita: Savaş Meleği (2019)

Alita: Savaş Meleği

Orjinal Adı: Alita: Battle Angel

Alita: Savaş Meleği IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 2 Dakika – 122 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Şubat 2019

Bütçe: 170.000.000$

Hasılat: 404.852.543$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Robert Rodriguez

Senarist: James CameronLaeta KalogridisYukito Kishiro

Müzikler: Rick Del Castillo – Robert Rodriguez – David Alex Ruiz

Oyuncular: Rosa SalazarChristoph WaltzJennifer ConnellyMahershala AliEd SkreinEiza GonzàlezKeean Johnson

Filmin Konusu

Alita (Rosa Salazar) geçmişini hatırlamadığı bir şekilde, bilmediği gelecekte gözlerini açacaktır. İyi yürekli bir doktor olan Ido (Christoph Waltz), Alita’yı yanına alacak ve ona yardımcı olacaktır.

Alita Cyborg görünümüne sahiptir fakat bu görüntüsünün altında gizemli bir geçmiş yatmaktadır. Doktor Ido, Alita’nın genç bir kadının kalbine ve ruhuna sahip olduğunu fark edecektir.

Alita gözlerini açtığı yeni hayata adapte olmaya çalışırken, doktor Ido’da Alita’yı geçmişinden korumaya çalışacaktır. Alita kendisine Hugo (Keean Johnson) adında bir arkadaş edinmiştir.

Hugo, Alita’nın geçmişini hatırlamasına yardımcı olmaya çalışır. Bu olaylar sırasında şehre sahip olan bazı güçler Alita’nın peşine düşeceklerdir. Alita kendi üstün dövüş yeteneklerinin farkına varacak ve tehlikeli denilebilecek bu güçlere karşı koyacaktır.

Alita bir ipucuna ulaşacak, ailesinin ve dünyanın kurtulması adına bir maceranın içerisine girecektir.

Editörün Düşüncesi

Alita: Savaş Meleği gayet başarılı bulduğum bir film olmuş. Gerçekten farklı bir yapım olduğunu düşünüyorum. İkinci filme hazır olun gibi bir final olmuş. İkinci filminin çekilmesini gerçekten isterim.

İzlerken keyif aldığım filmlerden biri olmayı başardı. Çağın ötesinde bir film olması beni etkiledi. Kurgusu yönünden bakacak olursa kurgusunu da beğendim. Oyunculuklar rollerine oldukça yakışmışlar.

Görsel efektler ve mekanlar göz alıcı bana kalırsa. Alita: Savaş Meleği çok fazla beklentiye girilmeden izlenebilecek keyifli bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. Özellikle aksiyon ve bilim kurgu kategorilerine ilginiz varsa kesinlikle izlemeden geçmeyin diyorum.

Birkaç basit hata yakaladım filmde eminim izleyince birçok kişide benimle aynı düşüncede olacaktır. Onun dışında hoş vakit geçirdiğim, beğenimi kazanmış başarmış bir film.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :