img
Home / Dram / Amerikan Sapığı – American Psycho (2000)

Amerikan Sapığı – American Psycho (2000)

/
163 Views

Film Öneriileri: Amerikan Sapığı (2000)

Orjinal Adı: Amerikan Sapığı

Amerikan Sapığı IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2000

Filmin Süresi: 1 Saat 41 Dakika – 101 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Mart 2001

Bütçe: 7.000.000$

Hasılat: 34.266.564$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Mary Harron

Senarist: Bret Easton Ellis – Mary Harron – Guinevere Turner

Müzikler: John Cale

Oyuncular: Christian BaleJustin Theroux Josh LucasBill SageChloe SevignyReese WitherspoonSamantha MathisMatt RossJared LetoWillem Dafoe

Filmin Konusu

Amerikan Sapığı filmi aynı ismi taşıyan ve bir efsane olan Bret Easton Ellis’in yazdığı romanından beyaz perdeye aktarılmıştır. Kitabın çıktığı dönemde bile hem eleştiri hem tehdit alan yazar, filmin çekilmesine izin vererek adeta herkese meydan okur. Bununla birlikte kitabın yankısı katlanarak daha da büyür.

Amerikan Sapığı filmin konusunun odak noktası olarak Patrick Bateman adında zengin bir adam belirlenmiştir. Genç oluşunun yanında aileden zengin olması ve üstüne bir de yakışıklı olması, işinde olduğu kadar sosyal hayatında da oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Ancak sıradan bir hayta sahip gibi görünen bu adamın hayatında karanlık taraflar oldukça derin bir yerlerde saklanıyordu.

Bateman, ortada hiçbir sebep yokken insanları öldürmeyi seven ve unutmamak için onlardan birer hatıra parçası alıp evinde saklayan bir akıl hastasından başka bir şey değildi. Bunu öyle güzel saklıyordu ki kimse ondan şüphelenmiyordu ve hiçbir şekilde de kendini ele vermiyordu. Filmin yönetmenliğini Mary Harron yaparken, Christian Bale, Willem Dafoe ve Jared Leto başrol oyuncuları olarak belirlenmiş

Editörün Düşüncesi

Christian Bale’in olağanüstü oyunculuğu dışında beklediğim kadar başarılı bir film değildi. Ancak, yine de konu olarak ve işleniş bakımın iyi bir film olduğunu düşünüyorum. Sürükleyici yapısıyla da olay örgüleri filmin ortalarına doğru bağlanmış.

Bunlar dışında bir problemde, spoiler vermeden söylemek gerekirse sanırım filmin devamı gelsin diye bir çalışma yapılmış.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :