Film Önerileri Argo

Orjinal Adı: Argo

Argo IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 2 Saat – 120 Dakika

Gösterim Tarihi: 30 Kasım 2012

Bütçe: 44.500.000$

Hasılat: 232.325.503$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Ben Affleck

Senarist: Chris TerrioTony MendezJoshuah Bearman

Müzikler: Alexandre Desplat

Oyuncular: Ben Affleck – Bryan CranstonAlan ArkinJohn GoodmanVictor GarberTate DonovanClea DuVallScoot McNairy

Filmin Konusu

Altı Amerikan elçilik çalışanının İran’ın Tahran bölgesinde kaçırılıp, alıkonulması sonucu hikaye patlak verir. Bu kaçırılma olayından sonra CIA elçilik üyelerini kurtarmak için çeşitli operasyonlar düzenleyecektir. Ve bu operasyonlardan en ilginci yapım şirketi kılığına bürünerek film çekimleri için ülkeye sızmaları olacaktır…

Mutlaka izlemeniz gereken film önerileri listemizde yer alan Operasyon: Argo gerilim dolu sahneleriyle tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

Editörün Düşüncesi

Bu filmle ilgili çok fazla şey yazılıp çizildi. Ancak şunu en başta belirtmek isterim ki, bu filmi yorumlara veya eleştirilere bakarak izlemeyin. Tamamen kendi öz iradeniz ve fikrinizle filmi izledikten sonra hakkında fikir sahibi olacağınızı belirtebilirim.

Film yaşanmış tarihi bir olayı konu ediniyor bunuda, iyi bir araştırmadan sonra anlayabilirsiniz. Operasyon: Argo filminin bir çok dalda ödüle aday gösterilmiş ve çocuğunda başarı sağlamış bir film olduğunu da belirtmemizde fayda olduğunu görüyorum.

Yönetmen konusunu ele alacak olursak, Ben Affleck ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu defalarca kanıtladı. Fakat, son dönemlerde yönetmenlik koltuğuna da oturmuş olması başka alanlara da yöneldiğini gösterdi. Bu filmde ne kadar başarılı bir yönetmen olduğunu da anlamak inanın bana hiç zor olmayacak. Filmin yaşandığı dönemi ele alışı, sahneleri, çekim açıları, çekim mekanları, filmin renk tonları gibi ögeler ele alındığında ne kadar ustaca bir iş çıkartıldığına sizinde katılacağınızdan hiç şüphem yok.

Kurguya bakacak olursak, ilk bir saati izleyiciyi konuya hazırlama gibi bir durumu esas almış. Ancak devamında gerçekleşen olay örgüsü filmin başarısını en üst seviyeye çıkartmış. Bu cümlendende yola çıkarak ilk bir saatte izlediğiniz şeylere aldanıp filmle ilgili ön yargıya varmayın, çünkü sonrasında izleyecekleriniz düşüncelerinizi tepe taklak edecektir.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
4
Peh!
Tırt Tırt
18
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
16
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
14
İzlenir!
Puf! Puf!
12
Puf!
LOL LOL
10
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
8
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
4
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
18
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir