img
Home / Bilim Kurgu / Arif v 216 (2018)

Arif v 216 (2018)

/
196 Views

Arif v 216

Orjinal Adı: Arif v 216

Arif v 216 IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 5 Dakika – 125 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Ocak 2018

Bütçe: 9.000.000$

Hasılat: 13.547.689$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Kıvanç Boruönü

Senarist: Cem Yılmaz

Müzikler: Cem Yılmaz

Oyuncalar: Cem Yılmaz – Ozan GüvenFarah Zeynep AbdullahZafer AlgözSeda BakanÖzkan Uğur

Filmin Konusu

216 (Ozan Güven), Arif (Cem Yılmaz)’in en yakın dostudur. 216 insan olmaya karar verecek ve dünyaya gelecektir. 216’yı dünyada bir sürü olay bekliyor ve 216 bu olaylara hiçte tanıdık değildir.

216 insan olmak için elinden geleni yapacaktır fakat 216’nın insanlardan farkı çok belli olmaktadır. 216 gözleri görmeyen bir kız olan Pembe Şeker (Seda Bakan)’e aşık olur ve macera bununla birlikte devam eder.

Kötü bir iş adamı tarafından ele geçirilen 216 kötü adam tarafından kopyalanıp dünya piyasasına sürülmek istenir. Bu olayla birlikte Arif 216 ve dünyayı kurtarmak için büyük bir çaba gösterecektir.

Editörün Düşüncesi

Arif v 216 Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı ve başrol oyunculuğunu üstlendiği Kıvanç Boruönü’nün yönetmen koltuğunda oturduğu bir komedi filmidir.

Cem Yılmaz yaratıcılığıyla daha önce yazdığı filmlerde karşımıza çıkmış ve gerçekten unutamayacağımız ve tekrar tekrar izlediğimiz işlere imza atmıştır. Açıkça söylemek gerekirse Cem Yılmaz gibi senaryo yapan çok az kişinin olduğunu düşünüyorum ve bu işin en iyilerinden biri olduğunu savunuyorum.

Yazdığı ve başrol oyunculuğunu yaptığı Arif v 216 filminde yine harika bir performans sergileyerek son derece komik ve sıkmayan bir film haline getirmeyi başarmıştır. Ozan Güven ile birlikte gerçekten tekrardan karşımıza çıkmış ve yine bizlerin beklentisini karşılamıştır.

Cem Yılmaz her zaman ince esprilerle insanları yakalamayı başaran bir isim olmuştur. Bu filmde de bir çok ince espri var ve dikkatle izlenmediği takdirde bu esprilerin bir çoğunun kaçma ihtimali çok yüksek.

Beğenerek ve keyifle izlediğim Arif v 216 komedi severler için biçilmiş kaftan. Gülmek isteyenlere önerim bir an önce bu filmi izlemeleridir. Filmin oyuncu kadrosu yıldızlar karması gibi, bu kadro için bile bu film izlenir diye düşünüyorum ve sözü size bırakıyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :