Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Armageddon (1998)

Armageddon (1998)

Orjinal Adı : Armageddon

ARMAGEDDON(1998) IMDB Puanı : 6.7 / 10

Yapım Yılı : 1998

Filmin Süresi : 2 Saat 31 Dakika – 151 Dakika

Gösterim Tarihi : 28 Ağustos 1998

Bütçe : 140.000.000$

Hasılat : 553.709.788$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Micheal Bay

Senarist : J.J.AbrahamsJonathan Hensleigh

Müzikler : Steven TylerTom Hamilton

Oyuncular : Bruce WillisBilly Bob Tharnton Ben AffleckLiv Tyler

Filmin Konusu

Harry Stamper ( Bruce Willis ) çok ünlü bir sondaj firmasına sahiptir.Dünyanın her yerinde, en zorlu zemin şartlarında bile sondajlar yaparak petrol çıkartmaktadır. Ekibi yıllardır birlikte çalıştığı arkadaşlarından kurulu olan Harry dostlarıyla birlikte hiçbir şeyden habersiz bir şekilde dünyanın bir ucunda sondaj yaparken NASA çok tehlikeli bir haberle yankılanmaktadır. Dünyanın sonunu getirebilecek kadar büyük bir göktaşı dünyamıza yaklaşmaktadır. Eğer bu göktaşı dünyamıza çarparsa, okyanuslar taşacak ve dünyamız yok olacaktır.

Dan Truman (Billy Bob Tharnton) liderliğindeki NASA ekibi bu felaketi engellemek için planlar yaparken, Harry’de sondaj parkında kızı Grace (Liv Tyler) ve aslında oğlu gibi sevdiği elemanı A.J. ‘in(Ben Affleck) sevgili olduğunu öğrendiği için terör estirmektedir.

Dan Truman ve ekibinin planı göktaşının delinerek içerisine nükleer bir bomba koyulup patlatılması üzerinedir. Fakat, bu kadar kısa sürede göktaşını delmek için tek ekip Harry Stamper’a aittir.

Şimdi NASA bu zorlu süreci başarabilecek tek ekibin daha önce sadece sarhoş oldukları için farklı kafalar yaşayan bir ekip olduğunu öğrenince karışacak, ancak Harry tek umudumuz olacaktır.

Dünyayı kurtarmak için kurulan tecrübesiz bir ekip ve “KIYAMET” anlamına gelen “ARMAGEDDON” u engellemeye çalışan insanoğlunun hikayesini anlatan bu muhteşem efsaneyi film önerisi olarak sizlere sunuyoruz…

Editörün Düşüncesi

Micheal Bay filmlerine hayranım, fakat bu filmde mükemmel oyunculuklarda almış başını yürümüş. İzlediğim en iyi filmlerden biri olarak sayabileceğim Armageddon, gerek zamanının görsel efektleri, gerekse kurgusuyla izlerken sizi alıp götürecek filmlerden bir tanesidir.

Film önerisi yapılacaksa efsane kategorisine koyacağım bu filmde, Bruce Willis ve Ben Affleck atışmalarından tutunda, komik alıntılar ve verdiği mesajlar beni benden aldı. Özellikle kıyamet yaklaşınca insanların nasıl birlik olduğu duygusu ve Sultan Ahmet’te edilen dua sahneleri gerçekten kültürlerin birleşimini ele alışıyla filme ayrı bir hava katmış.

Özellikle filmin sonunu izledikten sonraki yorumlarınızı alta yazarsanız, film üzerine sizlerle tartışmayı çok isterim.

Benim bu filme puanım : 9.5/10 kırdığım puanında tek sebebi, zamanına göre bazı sahnelerde kurgu hatası diyebileceğim abartıların fazlalığıdır. Tabi ben en az 10 kere izlediğimden son izlediklerimde gözüme çarpan hatalar oldu bunlar.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :