Film Önerileri: ARQ İzle (2016)

Orjinal Adı: ARQ

ARQ IMDB Puanı: 6.4/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 28 Dakika – 88 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Eylül 2016

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Tony Elliott

Senarist: Tony Elliott

Müzikler: Keegan JessamyBryce Mıtchell

Oyuncular: Robbie AmellRachael TaylorShaun BensonGray PowellJacob NeayemAdam ButcherTantoo CardinalNicolas Van BurekJamie Spilchuk

ARQ Film Konusu

ARQ filmi bilim kurgu türünde olup, sanki kısıtlı bir bütçe ile çekilmiş izlenimi vermektedir. Çünkü film ağırlıklı olarak bir evde geçmektedir. Renton ve Hannah adındaki iki karakter filmin odak noktasını oluşturuyor. Renton yeteneklerini kullanarak çok farklı bir makine icat eder. Sınırsız bir güç üretebilme özelliğini olan bu makineye ARQ adını verir.

Evinde yaptığı bu makineyi bir şekilde herkesten gizlemeyi başaran Renton’ın evine, bir gece bir grup tarafından baskın yapılıyor. Ancak gelen bu grup makine için değil para için o eve gelmiştir. Ve yaşanan arbede sırasında Renton ölür. Ancak bir müddet sonra Renton yeniden canlanıyor, daha doğrusu uyanıyor.

Tıpkı o sabah olduğu gibi Hannah ile birlikte yataktaydı. Sonra yeniden o baskın sahnesini yaşıyor, yine ölüyor ve sonra yine Hannah ile yatakta uyanıyor. Bu ARQ denen makine aslında gün içerisinde yaşanan bazı dönemleri bir kısır döngüye dönüştürdüğü anlaşılıyor. O gün sürekli yeniden yeniden tekrarlanıyor. Ancak Renton bunların hepsini hatırlıyor yani hafızasında bir sorun oluşmuyor.

Editörün Düşüncesi

Netflix özellikle son dönemlerde çok büyük yol kat etti. Kendi orjinal yapımları milyonlarca izleyici tarafından takir görmüş olacak ki benimde baya beğendiğim yapımlar var. ARQ eski bir film olmasına rağmen Netflix’in ilk orjinal yapımcılarından biridir. Çok iyi bir film olmamasına karşılık bence izlenebilecek bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
14
Peh!
Tırt Tırt
8
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
6
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
4
İzlenir!
Puf! Puf!
2
Puf!
LOL LOL
20
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
18
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
14
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
8
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir