Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Asabiyim Ben – Relatos Salvajes (2014)

Asabiyim Ben – Relatos Salvajes (2014)

İspanyol Sinemasından Bir Şaheser Daha: Asabiyim Ben - Wild Tales

Orjinal Adı: Relatos Salvajes (Asabiyim Ben)

Asabiyim Ben IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 2 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Mart 2015

Bütçe: 3.300.000$

Hasılat: 30.642.704$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Damian Szifron

Senarist: German Servidio

Müzikler: Gustavo Santaolalla

Oyuncular: Dario GrandinettiMaria MarullMonica VillaDiego Starosta Marcelo Frasca

Filmin Konusu

Asabiyim Ben filmi gerilim, komedi ve dram türlerini bir arada barındıran etkileyici bir yapımdır. Yönetmen koltuğunda oturan Damian Szifron aynı zamanda filmin senaristliğine de el atmış durumda. Filmin başrollerinde ise Ricardo Darin, Oscar Martinez ve Leonardo Sparaglia bulunuyor. Asabiyim Ben filminde birbirinden bağımsız insanların öykülerini beyaz perdeye aktarıyor.

Öfkenin çok derin olduğu ve bir kıvılcımla ortaya çıkaranlarda var, aşkların, nefretin ve intikam duygularının hüküm sürdüğü bir toplumda, dengenin her daim hassas olması gerektiğini düşünenlerde bulunuyor. Asabiyim Ben filminde günlük hayatın yarattığı stres, sinir ve ihanetleri çok farklı bir bakış açısıyla işliyor. Bu filmde öfke, tüm hikayelerin odak noktası olarak ortaya çıkıyor.

Farklı yönetmenlerin ellerinden çıkan kısa filmlerin birleşerek uzun metrajlı bir film haline dönüştüğünü söyleyebileceğimiz Wild Tales filminde hikayelerin birbirine bağlanmasında da sıkıntılar oluşuyor. Yönetmen Szifron, film içindeki filmler arası geçişlerde sinema dilinden, kamera tekniğine kadar pek çok şeyi değiştiriyor. Bu sıra dışı çekim ve film bildiğiniz tüm ezberleri bozacak türdedir.

Editörün Düşüncesi

Birbirinden farklı 6 hikayede, bizim kontrol etmeye çalıştığımız asabiyetin dışarı vurulmuş halini mükemmel şekilde kurgulayan bir İspanyol filmi. İspanyolların son zamanlardaki çıkışlarının baş rolünde yer alan filmlerden biri olan Asabiyim Ben filminde, her şey beyaz perdeye tam anlamıyla yansıtılmış diyebiliriz.

Oyuncular ve yönetmenden ziyade, senaryosu çok hoşuma gitti. Zaten IMDB üzerinden almış olduğu puanla da izlenmeyi fazlasıyla hak eden bir film olduğunu gösteriyor. Bu filmde ayrı bir noktaya da değinecek olursam, az bütçelerle nasıl işler yapılabildiğinin canlı kanıtı diyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :