Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Aşk – Her (2013)

Aşk – Her (2013)

Film Önerileri: Aşk - Her İzle

Orjinal Adı: Her – Aşk

Aşk IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 2 Saat 6 Dakika – 126 Dakika

Gösterim Tarihi: 14 Şubat 2014

Bütçe: 23.000.000$

Hasılat: 48.517.427$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Spike Jonze

Senarist: Spike Jonze

Müzikler: Arcade Fire

Oyuncular: Joaquin PhoenixLynn Adrianna FreedmanLisa Renee PittsChris PrattRooney MaraBrian JohnsonScarlett Johansson(Seslendirme) – Amy AdamsMatt Letscher

Aşk Film Konusu

Aşk filmi içinde her türlü duyguyu barındıran bir filmdir. Theodore Twombly adında çok ilginç bir mesleği olan adamın hayatını konu ediniyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çok nadir bir işe dönüşmüş olanel yazımı mektuplar yazarak hayatını idame ettirmektedir. Karısından ayrılan Theodore bir apartman dairesinde tek başına bir yaşam sürdürür. Bir gün bir ilan vasıtasıyla teknoloji reklamını görür ve çok ilgisini çeker.

Muhteşem bir yapay zekaya sahip işletim sistemi hakkında bilgi almak için firmaya gider ve orada baş döndürücü bir kadın olan Samantha ile tanışır. Ancak Samantha aslında bir yapay zekaya sahip robottur. Ancak Samantha’nın varlığı bile Theodore’nin dünya ve hayat üzerine bildiği, düşündüğü ve sorguladığı sorulardan öte bambaşka bir gerçekliğe ulaşır.

Büyük bir depresyonlu dönemde karşılaştığı bu sanal kadın sayesinde hayatın daha anlamlı ve güzel yanlarını görmeye başlar. Zaman geçtikçe de ilişkileri çok tuhaf bir seviyeye ulaşır. Theodore yalnızlık ve yaratıcılık gibi sıkıntılar yaşarken kendisini bir anda bir başka dünyaya ışınlanmış gibi hisseder.

Editörün Düşüncesi

Öncelikle romantik temasını bir kenara koyarak izlemenizi tavsiye ediyorum. Yalnızlığı çok farklı şekilde ele alan Aşk filmi sizi ilk dakikasından içine alarak sürükleyici bir şekilde izleyiciye keyifli anlar yaşatıyor. Farklı konsepti ile çok farklı bir film olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :