Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Atalarımızın Bayrakları (2006)

Atalarımızın Bayrakları (2006)

 

Atalarımızın Bayrakları

Orjinal Adı: Flags of Our Fathers

Atalarımızın Bayrakları IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 2 Saat 15 Dakika – 135 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Ekim 2006

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 65.900.249$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Clint Eastwood

Senarist: William Broyles Jr.Paul HaggisJames BradleyRon Powers

Müzikler: Kyle EastwoodMichael StevensAndrew McCormackGraeme FlowersBruce Forman

Oyuncular: Ryan PhillippeAdam BeachNeal McDonoughJamie BellBarry PepperJesse Bradford

Filmin Konusu

1945 yılında ABD ve Japonlar kanlı bir savaşın içerisindedirler. Iwo Jima adası Japonların elindedir ve Amerikan Askerleri bu adayı Japonların elinden almanın peşindedir.

Birkaç Amerikan Askeri, bir fırsatını bulup orada bulunan dağın tepesine çıkacaktır ve zafer bayraklarını oraya dikeceklerdir. Kahraman olarak evlerine dönen bu askerler, evlerine vardıklarında bir takım zorlu ve çelişkili durumların içerisine gireceklerdir.

Ayrıca Iwo Jima adası, atom bombası için bir sonraki adım haline gelmiştir.

Editörün Düşüncesi

Iwo Jima adasında Amerikan Askerleri ile Japon Askerleri Arasında geçen Atalarımızın Bayrakları filmini Clint Eastwood ele almış ve izleyenlerin önüne sunmuştur. Bence Eastwood’un bu tür filmlerde başarısı daha yüksek derecelere ulaşmayı başarmıştır.

Film senaryo bakımından gayet güzel bir şekilde ele alınmış ve izleyiciye doğru bir şekilde aktarılmış. Filmdeki duygu ve düşünceler izleyenlere geçmiştir.

Filmin süresi bence yerinde belki bir tık daha uzun olabilirdi ama bundan daha kısası olamazdı bence. Filmde eksikler var mı? Evet bakıldığı zaman birkaç eksiği var fakat çokta göze batmıyor.

Film genel anlamda güzel olmuş. Dram ve gerçekçilik ağır basmış, bence savaş sahnelerinin üzerine biraz daha gidilebilirdi. Onun dışında çekilen sahneleri başarılı buldum. Daha iyisi yapabilirdi diye düşünüyorum.

Sürükleyici ve akıcı bir yapım olmuş gerçekten. Savaş ruhunu izleyiciye aktarmayı başarabilen bir yönetmen olarak görüyorum. Oyunculuklara gelince genel olarak başarılı buldum. Rollerine yakışmışlar bana kalırsa.

Atalarımızın Bayrakları adlı film izlemenizi tavsiye ettiğim güzel bir yapım. Savaş içerikli olan bu filmi yaşı tutmayan çocuklarınıza izletmemeye özen gösteriniz. Bu tarz filmler çocuklar üzerinde olumsuz davranışlar oluşturabilir.

Filmde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :