Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Av Mevsimi (2010)

Av Mevsimi (2010)

Av Mevsimi

Orjinal Adı: Av Mevsimi

Av Mevsimi IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 2 Saat 20 Dakika – 140 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Aralık 2010

Bütçe: 4.000.000$

Hasılat: 12.571.431$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Yavuz Turgul

Senarist: Yavuz Turgul

Müzikler: Cem Yılmaz

Oyuncular: Şener ŞenCem YılmazÇetin TekindorNergis ÇorakçıOkan YalabıkMelisa Sözen

Film Konusu

İşinde uzman bir polis olan Ferman (Şener Şen), teşkilat tarafından yılların vermiş olduğu tecrübe ve üstün yetenekleri nedeniyle Avcı olarak bilinmektedir.

Teşkilatın bir diğer tanınmış ismi ise bakışlarıyla bile kendini belli eden Deli İdris’tir. İdris lakabının hakkını veren meşhur bir polistir.

Bu ikili cinayet masasında görev almakta ve baba-oğul kadar yakındırlar. Birde bu çılgın ikilinin yanına sessiz sakin davranışlarda bulunan Hakan (Okan Yalabık) adında bir polis katılır. Hakan için teşkilat içinde Çömez diye bahsedilmektedir.

Üç polis öldürülen bir genç kızın davasına bakacaklardır. Genç kızın ölümü bu üçlüyü uyuşturucu tacirleri ile karşı karşıya bırakacaktır. Üçlünün karşısında Türkiye’nin en zenginlerinden olan Battal Çolakzade, kızın ağabeyleri olan Vakkas, Abbas ve daha bir çok kişi olacaktır.

Üçlü bu cinayeti çözmeye çalışırken bir yandan da hayatlarındaki birçok şey değişecektir ve eski haline gelmesi hiçte kolay olmayacaktır.

Editörün Düşüncesi

Yine bir Yavuz Turgul eseri ve yine akıllardan uzun süre çıkmayacak bir başyapıt.

İlk bakıldığında senaryo biraz sıradan gibi görünüyor fakat izlediğiniz zaman bu fikrinizin değişeceğinden eminim. Senaryo son derece güzel işlenmiş, izleyenleri sıkmıyor ve daha filmin başında alıp izleyiciyi sonuna kadar bırakmıyor.

Türk Sinemasına damga vuran filmlerden bir tanesi olan Av Mevsimi filmini izlemeden geçmemenizi tavsiye ediyorum. Sinemamızdan böyle filmler çıkması bizleri gururlandırıyor gerçekten.

Yavuz Turgul için bu işin hakkını ciddi anlamda veren nadir isimlerden biri olduğunu düşünüyorum. Birde film kadrosuna bakıldığında boş isim olduğunu düşünmüyorum.

Şener Şen gibi usta bir isim var öncelikle filmde. Bunun yanı sıra Cem Yılmaz’da, Şener Şen’in yanında olunca tadından yenmiyor. Oyunculuklar son derece başarılı sonuçlanmış. Ben genel anlamda Av Mevsimi filmini beğendim. Ufak tefek birkaç şey dışında her şey çok iyi olmuş.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :