img
Home / Dram / Ay Işığı – Moonlight (2016)

Ay Işığı – Moonlight (2016)

/
144 Views

Film Önerileri: Ay Işığı - Moonlight İzle

Orjinal Adı: Moonlight – Ay Işığı

Ay Işığı IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 51 Dakika – 111 Dakika

Gösterim Tarihi: 17 Şubat 2017

Bütçe: 4.000.000$

Hasılat: 65.336.603$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Barry Jenkins

Senarist: Barry Jenkins – Tarell Alvin McCraney

Müzikler: Nicholas Britell

Oyuncular: Mahershala AliShariff EarpDuan SandersonAlex R. HibbertJanelle MonaeNaomie HarrisJaden PinerHerman ‘Caheei McGlounAshton SandersEdson Jean Patrick Decile

Ay Işığı Film Konusu

Ay Işığı filmi insan ilişkileri ile insanların kendilerini keşfetmesine odaklanan bir filmdir. Genç bir siyahi insanın çocukluğundan bu yana yaşadıkları, Miami’de bulunduğu o zorlu mahalleden çıkışını, hayat sahnesinde kendine bir yer edinebilme için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Chiron adındaki bu gencin, hayatın belli dönemlerinde yaşadıklarını üç bölüm olarak ayrı ayrı bir şekilde ele alınıyor.

Chiron’un annesi ile olan ilişkisine, okul hayatına, kızlarla olan sevgililik dönemlerine, para kazanmak için verdiği mücadeleye ve Juan adında uyuşturucu satmayla uğraşan biriyle tanışmasına kadar tüm detaylı hayatı ekranlara geliyor. Oldukça etkili dramatik sahnelere sahip olan Ay ışığı filminde, Chiron, ufak bir çete tarafından kovalanır. Kaçtığı terk edilmiş otelde bulunan Juan’a denk gelir.

Juan onu yaşadığı eve götürür. Bu olayla başlayan dostlukları uzun süre devam eder. Ancak öncesinde o gecenin sabahında Juan onu evine gönderir. Annesi Paula ona çok kötü davranmaktadır ve gece eve gelmediği için onu hırpalar. Böyle zorlu bir hayata sahip olan Chiron’un yaşadıklarını başka biri yaşasa belki bu kadar güçlü olamazdı.

Editörün Düşüncesi

Çok efsane bir film olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar oscar alınca izlemek istedim. Ama filmin aldığı puanın karşılığı olarak sadece filmin eş cinsellik teması olduğunu sanıyorum. Eş cinselliği çok fazla ele almasa da yine de bu konuya eğilmişler filmde.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :