Hit enter after type your search item
img
Home / Film Önerileri / Aykut Enişte (2019)

Aykut Enişte (2019)

Aykut Enişte

Orjinal Adı: Aykut Enişte

Aykut Enişte IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 55 Dakika – 115 Dakika

Gösterim Tarihi: 24 Mayıs 2019

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 1.393.085$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Onur Bilgetay

Senarist: Giray AltınokCem Gelinoğlu

Müzikler: Barış Diri

Oyuncular: Cem Gelinoğlu – Melis BabadağEge KökenliMüfit KayacanLale Başar

Filmin Konusu

Aykut (Cem Gelinoğlu) bir telefoncu dükkanı olan ve yakında evlenecek olan sıradan hayat süren birisidir.

Aykut’un dükkanına bir gün müşteri kılıklı hırsız gelir, dükkandan bir kılıf çalar ve kaçmaya başlar. Hırsızın arkasından koşturan Aykut dükkana geri geldiğinde dükkanının soyulmuş olduğunu görecek ve sigortacı çağıracaktır.

Sigortacı kız olan Gülşah varlıklı bir aileden gelen fakat kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan birisidir. Gülşah’ın ailesi artık evlenmesi gerektiğini düşünmektedir.

Aykut’un dükkanında hırsızlığın nasıl olup bittiği konuşulurken, Gülşah’ın babası arar ve Aykut, Gülşah’ın sevgilisi gibi davranmak zorunda kalır. Bunu fırsat bilen Gülşah ancak ona yardımcı olursa sigortasını karşılayacağını söyler ve olayların ardı arkası kesilmez.

Editörün Düşüncesi

Aykut Enişte adlı filmin yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay otururken başrol oyunculuğunu hem senaryoda payı olan hemde başrol oyunculuğunu üstlenen Cem Gelinoğlu üstlenmektedir.

Cem Gelinoğlu’nun oynadığı filmleri ayrı bir ilgi ile izliyorum ve gerçekten her seferinde beni güldürmeyi başaran nadir oyunculardan bir tanesidir.

Senaryosu oldukça keyifli ve komik seyrediyor. İzleyen kimsenin bu filmden sıkılacağını düşünmüyorum. Beklediğimden bile daha fazla güldüm gerçekten. Kahkaha atmak ve neşeniz yerine gelsin istiyorsanız Aykut Enişte‘yi kaçırmayın derim.

Son zamanlarda izlediğim ve en çok güldüğüm komedi filmlerinden bir tanesi bu filmdir. Herkese şiddetle izlemesini öneriyorum. Oyunculuklar, espriler ve senaryo gerçekten çok kaliteli olmuş.

Tekrar tekrar kendisini izlettirecek ve her seferinde tekrar tekrar güldürecek komedi filmlerinden bir tanesidir. Ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Bu tarz komedi filmlerinin devamını bekliyoruz. Cem Gelinoğlu bu sektörün en iyilerinden bir tanesidir diye düşünüyor ve bunu savunuyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :