img
Home / Biyografi / Ayla (2017)

Ayla (2017)

/
272 Views

Ayla

Orjinal Adı: Ayla

Ayla IMDB Puanı: 8.5/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 2 Saat 5 Dakika – 125 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Eylül 2017

Hasılat: 16.200.000$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Can Ulkay

Senarist: Yiğit Güralp

Müzikler: Oceans Of Noise-Ayla

Oyuncular: İsmail HacıoğluÇetin TekindorKim SeolKyung-Jin LeeAli AtayTaner Birsel

Film Konusu

1950’li yıllarda Kore Savaşı sırasında Süleyman Astsubay (İsmail Hacıoğlu) öksüz bir kız çocuğu bulur. Henüz 5 yaşında olan Koreli kız çaresizdir ve ne yapacağını bilmemektedir.

Süleyman Astsubay küçük kızı korumaya alır ve aralarında çok güzel bir bağ oluşur. Küçük kız Süleyman Astsubay’ı çok sevecektir. Süleyman Astsubay küçük kıza Ayla (Kim Seol) adını verir.

Ayla birliğin neşesi haline gelecek ve tüm birlik Ayla’yı çok sevecektir. Sevimliliği ve sıcak kanlı oluşuyla herkesin gönlünde yer edinecektir.

15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıkmıştır. Süleyman Astsubay, minik Ayla’yı da yanında götürmek isteyecek fakat Kore yasaları buna engel olacaktır. Ayla yetimhaneye verilecektir ve Süleyman Astsubay ile son vedalarında bir gün tekrar bir araya gelecekleri adına birbirlerine söz vereceklerdir.

Süleyman Astsubay 60 yaşına geldiğinde haber alamadığı Ayla’yı bulmak için bir çaba içerisine girecektir. Bakalım aralarındaki sevgi bağı Süleyman Astsubay ve Aylayı yeniden bir araya getirebilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Ayla filmi gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. Film Oscar’a aday gösterilmiş ki bu adaylığı sonuna kadar hak etmiştir.

Türk insanının ne kadar vicdanlı olduğunu birde böyle izlemek bizler açısından gerçekten gurur verici. Oyunculuklar son derece başarılı, filmdeki bütün duyguyu hissettim demem yanlış olmaz sanırım.

Filmdeki küçük Ayla’nın tatlılığı izleyenlerin gönlünde taht kurmuş olsa gerek. Filmi bir kaç kez izleme fırsatı buldum ve her seferinde daha fazla duygulandım. Baştan sona harika bir yapım gerçekten. Ayla filmi için söylenecek pek bir şey bulamıyorum. İzlemeyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum ve mutlaka izleyin diyorum.

Ülkemizden böyle bir sanat eseri çıkması hepimiz adına gurur vericidir. Tam bir başyapıt, puan kırılacak bir yer yok. senaryo, oyunculuk, mekan her şey yerli yerinde gerçekten.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Ülkemizin böyle sanat eserlerine ihtiyacı var.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :