Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Babam ve Oğlum (2005)

Babam ve Oğlum (2005)

Babam ve Oğlum

Orjinal Adı: Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum IMDB Puanı: 8.3/10

Yapım Yılı: 2005

Filmin Süresi: 1 Saat 48 Dakika – 108 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Kasım 2005

Bütçe: 1.400.000$

Hasılat: 18.612.999$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Çağan Irmak

Senarist: Çağan Irmak

Müzikler: Cihan Okan

Oyuncular: Fikret KuşkanÇetin TekindorHümeyra AkbayBinnur KayaYetkin DikincilerÖzge ÖzberkEge Tanman

Filmin Konusu

Deniz (Ege Tanman) 12 Eylül darbesinde henüz doğmadan annesini kaybetmiştir. Küçük Deniz babası tarafından yetiştirilmiştir. Deniz’in hayatındaki tek kişi babasıdır.

Küçük Deniz’in babası Sadık (Fikret Kuşkan) bir gün Deniz’e hayatında hiç görmediği dedesinin yanına gideceklerini söyler ve artık Deniz küçük bir kasabada dedesinin yanında yaşamaya başlayacaktır.

Sadık, babasıyla küstür ve yıllar sonra ilk defa babasını görüyordur. Kimse Sadığın dönüşüne anlam veremeyecektir. Sadığın ailesi bir yandan tedirgin olurken bir yandan da geri döndüğü için mutludurlar.

Küçük Deniz dedesi Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) ile babası Sadığın arasındaki küslüğü zaman geçtikçe düzeltmeye başlar ve her şey yavaş yavaş yoluna girer.

Deniz ailesine ısınmıştır ve artık onlarla yaşamaya alışmıştır. Bir gün yaşanan üzücü bir olay aileyi derinden etkileyecek ve yaşamlarını bir anda değiştirecektir.

Editörün Düşüncesi

Babam ve Oğlum türünün en iyilerinden bir tanesi olmaya hak kazanmış tam bir başyapıt. Çağan Irmak bu işi gerçekten biliyor, izleyiciye geçirmek istediği duyguyu tam anlamıyla izleyenlere aktarabilmiş ve Babam ve Oğlum filmini efsaneler arasına yazdırmayı başarmıştır.

Böyle filmlerin bizim ülkemizden çıkması bizlere gurur veriyor. Defalarca izleyebileceğimiz mükemmel bir film. İzlerken tüyleriniz diken diken olacak ve göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Filmi tekrar tekrar izledim, daha en başında aldı beni ve götürdü. Oyunculuklar oynanmamış yaşanmış demek yanlış olmaz sanırım. Türünün en iyilerinden olan Babam ve Oğlum filmini izlemeden geçmemenizi tavsiye ediyorum.

Senaryosu, oyunculukları ve filmdeki mekanlar çok başarılı gerçekten. Her şey dört dörtlük başlamış ve finale kadar öyle gitmiş. Film duygu seli olup akmış. İzlerken gurur duydum. Şiddetle izleyin diyorum başka bir şey demiyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :