Hit enter after type your search item
img
Home / Film Önerileri / Bana Bir Şeyhler Oluyor (2003)

Bana Bir Şeyhler Oluyor (2003)

bana-bir-seyhler-oluyo

Orjinal Adı: Bana Bir Şeyhler Oluyor

Bana Bir Şeyhler Oluyor IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 2003

Filmin Süresi: 2 Saat 29 Dakika – 149 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Aralık 2003

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Senarist: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular: Yılmaz Erdoğan – Demet AkbağAltan ErkekliBinnur KayaBican GünalanTolga ÇevikSalih KalyonSinan BengierZerrin Sümer

bana-bir-seyhler-oluyo-film-tavsiyesi

Tiyatronun Konusu

Bir ailenin trajik dünyada yaşadığı komik bir hikayeyi ele alıyor. Hapishanede başlıyor oyun ve usta oyuncu Hilmi (Altan Erkekli) olayların bu dereceye nasıl geldiğini anlatıyor.

Hilmi’nin hali vakti yerinde değildir ve yetmiyormuş gibi birde işine son verilmiştir. Tek ümidi borsa olan Hilmi bir gün borsada battığını öğreniyor. Hilmi kendisini trajikomik bir senaryonun içerisinde bulacaktır. Bakalım bu oyunda bizleri ne gibi maceralar beklemektedir?

Editörün Düşüncesi

Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyunu her Türk vatandaşı tarafından izlenmesi gereken bir oyun bana kalırsa.

Ayrı ayrı bütün oyuncular ayakta alkışlanmayı hak ediyor. Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı bu oyun gerçekten takdire şayan.

Oyunda Hilmi ele alınmıştır. Hilmi’nin başına gelmeyen kalmaz. İşten atılır, tam zengin oluyorum derken bütün parası batar ve dımdızlak ortada kalır. Büyük bir şok geçiren Hilmi ve ailesi istemeyerek de olsa kendilerini öyle bir maceranın içerisinde bulurlar ki olayların nereye vardığını onlar bile anlamamıştır.

Altan Erekli gerçekten üstüne düşeni fazlasıyla yapmış. Usta oyuncunun sahnedeki performansı fazlasıyla başarılı. Espriler o kadar yerinde ki izlerken hiç sıkılmayacağınızı garanti edebilirim.

Hilmi kafayı sıyırır. Durumdan yararlanmaya çalışan birileri hep olur ya, bu durumdan yararlanmaya çalışan kişi Adnan (Yılmaz Erdoğan) olacaktır. Her şeyi paraya dökmeye çalışan Adnan, Hilmi’nin bu durumunu fırsat bilip oradan bile para kazanmaya çalışacaktır.

Ben izlerken fazlasıyla keyif aldım ve çok güldüm. Özellikle tiyatro sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Gülmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tiyatro kültürü çok önemlidir ve bana kalırsa biraz daha fazla üzerine gidilmesi gereken bir sektördür.

Benim Bu Tiyatro Oyununa Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :