img
Home / Aksiyon / Baskın 2 (2014)

Baskın 2 (2014)

/
328 Views

Baskın 2

Orjinal Adı: Serbuan Maut 2: Barendal – The RAid 2

Baskın 2 IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 30 Dakika – 190 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Ocak 2014

Bütçe: 4.500.000$

Hasılat: 6.566.916$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Gareth Evans

Senarist: Gareth Evans

Müzikler: Nine Inch Nails

Oyuncular: Iko UwaisArifin PutraTio PakusadewoOka AntaraAlex AbbadJulie EstelleVery Tri YulismanKen’ichi EndôKazuki KitamuraYayan Ruhian

Filmin Konusu

İlk filminde gerçekleştirilen baskın operasyonunda adeta tek başına çeteyi çökerten Rama (Iko Uwais), yer altı dünyasının en büyük isimlerinin dikkatini çeker ve Rama’ya bir teklifte bulunulur. Aslında tekliften ziyade daha çok zorlamadır.

Ailesinin tehlike altında olduğunu farkeden Rama tekliflerini kabul eder ve çeteye sızmak için kendisini hapishaneye attırır. Bu operasyon Rama’nın hayatını büyük ölçüde riske atacaktır.

Rama yeraltı dünyasındaki politikacı ve polisleri açığa çıkartmak için hayatı pahasına savaşacaktır. Bakalım bu savaşın kazananı kim olacak ?

Editörün Düşüncesi

Aslında ilk filmlerinden 2. filmin sinyallerini vermişlerdi ve bence Baskın 2 ilk filmden çok daha iyi bana kalırsa.

Rama ilk filmde üst rütbe polislerin oyununa gelmişti ve o binadan tek başına çıkmayı başarmıştı. Buda yeraltı dünyasının büyük isimlerinin dikkatini çekmeye yeterli oldu ve Rama’ya bir teklifte bulunuldu. Rama kabul etmek istemese de karısı ve bebeği için bunu yapmak zorunda kaldı. Yeraltı dünyasının politikacılarını ve polislerini açığa çıkartmak için kendisini hapishaneye attırdı.

Hapishanede ki dövüş sahneleri yok artık dedirtecek cinsten gerçekten. Ben izlerken gerim gerim gerildim deyim yerindeyse. Rama bu işin hakkını gerçekten veriyor. Tek kişilik dev kadro demek hiçte abartı olmaz bu adam için. Tek başına bir orduyu hiç eden Rama hapishanedeki başlarında dikkatini çeker  ve Rama’yı kendi çetelerine katmak isterler.

Hayatı pahasına girdiği bu mücadelede gerçekten insanın için daralıyor. Rama onca darbelere rağmen tek başına hayatta kalmaya çalışıyor. Rama’nın yanı sıra yan karakterlerde de fazlasıyla iyi dövüşen birkaç karakter göreceksiniz ve bence bu karakterler de filme renk katan karakterlerdir. Fazlasıyla şiddet içeren bu filmi bende sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9,0/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :