Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Baskın (2011)

Baskın (2011)

Baskın 2011 Film Önerisi

Orjinal Adı : The Raid

Baskın IMDB Puanı : 7.6 / 10

Yapım Yılı : 2011

Filmin Süresi : 1 Saat 41 Dakika – 101 Dakika

Gösterim Tarihi : 8 Eylül 2011

Bütçe : 1.100.000$

Hasılat : 9.148.519$

Yaş Sınırı : 18+

Yönetmen : Gareth Evans

Senarist : Gareth Evans

Müzikler : Chad BromleyRyan MaginScoop DevilleMike Shinoda

Oyuncular : Iko UwaisJoe TaslimAnanda GeorgeRay Sahetapy

Filmin Konusu

Rama( Iko Uwais ) özel kuvvetlerde çalışan bir polis memurudur. Bir gün birden fazla suçtan aranan azılı bir kaçağın bulunduğu yerin ihbarını alırlar. Hazırlanıp yola çıkan ekip, bu azılı suçluyu yakalayıp suçlarının bedelini ödemesi sağlamak istemektedirler. Fakat, beklemedikleri bir durum onları bekliyor olacaktır.

Baskın yapacakları ihbar mekanı 30 katlı bir terkedilmiş bina gibi görünsede, her katında en az aradıkları suçlu kadar suç işlemiş kişiler bulunmaktadır.

Rama ve arkadaşları bu binada mahsur kalacak ve olaylar başlayacaktır. Beklenmedik şekilde aksiyonu en üst seviyede olduğu Baskın filmi Endonezya-Amerika ortak yapımıdır.

Editörün Düşüncesi

Bu filmi ilk defa duymuş olabilirsiniz, yada Endonezya yapımı olması sizi olumsuz düşündürebilir. Ancak, vurdulu kırdılı film severler için aksiyon ve gerilimin çok fazla fakat dozunda yaşanmış olduğunu söyleyebilirim.

Baskın filminde dövüş sahnelerinin mükemmelliği gerçekten göze çarpan ilk unsur olmuş. Filmin başından itibaren gerilimin durmadan devam ettiği bu görsel şölende, dövüş kareografileri de son derece yeterli.

Senaryosu varolan filmlere benziyor çok az ters köşeler yaparak senaryo farklılaştırılmaya çalışılmış. Fakat, yine de yok artık dedirten tek şey aksiyon sahneleri. Iko Uwais bundan sonraki dövüş filmlerinde kendisine yer bulacağa benziyor.

Bu filmin yankıları devam edince yapım firmaları ikincisi içinde kollarını sıvayarak filmi seri haline getirdiler.

Son olarak bir not eklemem gerekirse, Baskın 3 ayrı büyük film festivalinin de kazanan filmi olmuştur.

Bu Filme Puanım : 7.5/10

Kırdığım puanlar, filmin bazı aksiyon sahnelerinin gereksiz uzatılması ve senaryonun basitliği. Fakat, asla bir zaman kaybı olacağını düşünmüyorum. Gerçekten izlerken çok etkilendiğim filmlerden biridir.

Film önerileri içerisinde izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim filmlerdendir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :