Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Başlangıç (2010)

Başlangıç (2010)

Başlangıç (2010) Film Önerisi

Orjinal Adı : Inception

Başlangıç IMDB Puanı : 8.8 / 10

Yapım Yılı : 2010

Filmin Süresi : 2 Saat 28 Dakika – 148 Dakika

Gösterim Tarihi : 8 Temmuz 2010

Bütçe : 160.000.000$

Hasılat : 829.895.144$2

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Christopher Nolan

Senarist : Christopher Nolan

Müzikler : Hans Zimmer

Oyuncular : Leonardo DiCaprioJoseph Gordon-LevittEllen PageKen Watanabe

Filmin Konusu

Hırsızlığın seyrini değiştirecek başyapıtlardan bir tanesi de Başlangıç’tır. Leonardo DiCaprio( Dom Cobb ) hırsızlığın seyrini değiştiren karakterlerin başında gelecektir. Hırsızlık dediysek, değerli bir eşyanızı almaktan bahsetmiyoruz. Rüyalarınıza girip aklınızdaki bir sırrı almaktan bahsediyoruz. Dom Cobb ve arkadaşları rüyalarınıza girerek, değerli bilgileri alarak çıkarlar. Ve uyandığınızda rüya olduğunu düşünerek güvenle yaşamaya devam edersiniz. Ancak yetenekli hırsızlarımız almak istediklerini çoktan almışlardır.

Her şey tozpembe devam ederken, işin seyri değişmeye başlayacaktır. Çünkü hırsızlarımız bu yeteneklerini fark eden kişiler tarafından büyük bir tehdit altındadırlar. Bu durum hayatlarına mal olmaya başladıktan sonra, Dom Cobb bir çıkış yolu aramaya başlar. Aradığı yol sonunda hiç beklemediği bir teklifle gelecektir. Var olan bir bilgiyi çalmak yerine, olmayan bir bilginin geçmişe giderek var olmasını sağlarlarsa, kurtuluşun anahtarını alacaklardı. Her şey bununla da sınırlı kalmayacak ve karışıklıklar devam edecektir.

Editörün Düşüncesi

Gördüğüm en farklı senaryolardan bir tanesiydi. İzlerken yok artık demekten yoruldum. Gerçekten bu filmi yazabilmek için başka bir kafaya sahip olmak gerekmektedir.

Filmin bütçesinden anlayacağınız üzere görsel efektlerinde muhteşemlikleriyle birleşen Başlangıç filminde Christopher Nolan yine harikalar yaratmış. Zaten yönetmen genelde bu tarz karmaşık işlere imza atarak bir şekilde vermek istediğini izleyiciyle buluşturabilme başarısına sahiptir.

Leonardo DiCaprio ve diğer oyuncuların muhteşem şaşkınları sizi de izlerken alıp götürecektir. Başlangıç filminde rüyaların aslında nelere işaret etitğini görmek çokta zor olmayacaktır.

Ayrıca senaristin yazarken yaptığı diğer akıl oyunları da en az rüyaların kurgulanması kadar insanda etki bırakıyor.

Son olarak, kesinlikle bilim kurgu sevmeniz gerekmez, eğer orjinallikten yanaysanız Başlangıç( Inception ) filmi tam size göre bir film önerisi olacaktır.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler Dilerim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :