Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Bay Hiçkimse (2009)

Bay Hiçkimse (2009)

Bay Hiçkimse

Orjinal Adı: Mr.Nobody

Bay Hiç Kimse IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 21 Dakika – 141 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Eylül 2009

Bütçe: 47.000.000$

Hasılat: 3.549.016$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Jaco Van Dormael

Senarist: Jaco Van Dormael

Müzikler: Spike Jones

Oyuncular: Jared LetoDiane KrugerSarah PolleyLinh Dan PhamToby Regbo

Filmin Konusu

Bay Hiçkimse 2092 yılında dünyada kalmış 117 yaşındaki ölümlü bir fani olan Nemo (Jared Leto)’dur. Nemo ölüm döşeğinde yatarken genç yaşlarındaki bir anısını hatırlar. Nemo’nun aklına bir tren peronunda durduğu hatırası gelir.

Tren kalkmak üzere ve Nemo’nun bir seçim yapması gerekiyor. Nemo annesi ile birlikte gitmeli mi yoksa babasının yanında mı kalmalı? Nemo’nun vereceği bu karar binlerce olasılığa yol olacaktır.

Bakalım Nemo nasıl bir karar verecek ve verdiği bu karar Nemo için ne gibi sonuçlar doğuracak ?

Editörün Düşüncesi

Bay Hiçkimse, Jaco Van Dormael’in kaleme aldığı ve başrol oyunculuğunu Jared Leto’nun üstlendiği güzel bir fantastik eserdir. Öncelikle filmi izleyecek olanlara küçük bir uyarıda bulunayım. Filmi izlerken başka bir şey ile ilgilenmemeye çalışın. Karmaşık bir film ile karşı karşıyasınız fakat dikkatinizi verip olayları kafanızda birleştirdiğinizde gerçekten mükemmel bir sanat eseri göreceksiniz.

Film için tam bir zihin oyunu diyebilirim. Karışık bir senaryoya sahip olan Bay Hiçkimse izleyenlerin kafasını karıştırıyor olsa da yapbozun parçaları yerine oturdukça, olayların sihrine kapılıp gidiyorsunuz.

Başrol oyunculuğu Jared Leto gibi bir usta isim tarafından üstlenilmiş olması bile bu filmi izletmeye yetiyor bana göre. Bay Hiçkimse’yi en iyi bilim kurgu filmlerinin arasına koymak yanlış bir hareket olmayacaktır.

Ağır bir film istiyorsanız, biraz düşündürsün diyorsanız Bay Hiçkimse tam size göre. Gerçekten sizde benim gibi çok düşüneceksiniz ama aklınızdaki tüm soruların cevaplarını filmin sonunda bulacaksınız.

Benim çok sevdiğim bilim kurgu filmlerinin arasında yer almaktadır. Belki müzikler daha iyi olabilirdi ve belki biraz daha abartılabilirdi. Onun dışında filme, oyunculuklara diyecek bir şey yok. Filmi ben çok başarılı buldum, emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :