img
Home / Bilim Kurgu / Ben Efsaneyim (2007)

Ben Efsaneyim (2007)

/
277 Views

ben-efsaneyim

Orjinal Adı: I Am Legend

Ben Efsaneyim IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 1 Saat 41 Dakika – 101 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Aralık 2007

Bütçe: 150.000.000$

Hasılat: 585.349.010$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Francis Lawrence

Senarist: Mark ProtosevichAkiva GoldsmanRichard MathesonJohn William CorringtonJoyce Hooper Corrington

Müzikler: Bob Marley & The Wailers

Oyuncular: Will SmithAlice BragaCgarlie TahanSalli RichardsonDash MilhokEmma Thompson

Filmin Konusu

Robert Neville (Will Smith) oldukça başarılı bir bilim adamıdır. Ortaya çıkan bir virüs insanlığı yok edecek derecede tehlikelidir. Kısa sürede insanları yok etmeye başlayan bu virüs Robert Neville’ye bulaşmamıştır.

New York’ta hayatta kalmayı başarabilen tek kişi Neville’dir. Fakat Neville için her şey artık çok daha zor olacaktır. Yıllar boyunca radyo üzerinden yaydığı mesajlar ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışır, fakat kimse önüne çıkmayacaktır. Neville aslında yalnız değildir ve attığı her adım izlenmektedir.

Salgından sağ kurtulan insanlar artın mutant olmuşlardır ve Neville’nin bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Bakalım Neville bu ölümcül hataya düşecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Ben Efsaneyim filmi Residen Evil serisine benzerliğiyle dikkatimi çekmişti. Ancak filmin senaryosundan bağımsız şekilde hem filmin ele alınışı hemde Will Smith farkı çok belirgin olmuş.

Will Smith rolünün gerçekten hakkını vermiş. Koca Dünya’da bu kadar yalnız kalmanın getirmiş olduğu psikolojiyi de filmde yeterince hissediyorsunuz.

Filme iki ayrı son çekilmiş, biri istemediğimiz kötü son diğeriyse başarıyla sonuçlanmış iyi ve mutlu son. Filmi izlemek için bulduğunuzda hangi sonla bittiğini anlamamanız açısından herhangi bir belirteç ne yazık ki yok. Muhteşem sürükleyicilik filme dalıp gitmenize yol açacak en büyük etken.

Yönetmende gerçekten belki de tarihinin en iyi filmlerinden birine imza atmış, kadrajlarla oynarken ki profesyonelliği bile bunu belirtmemize yetecektir.

Hayvanların dostluğunu tartışacak değiliz ama Ben Efsaneyim’de Will Smith ve köpeğinin dostluğu gerçekten çok başka işlenmiş.

Son olarak filmde karşılaştığımız onca olumlu tarafın yanında, bana bazı yerleri çok kopuk gibi geldi, filmden kopardı beni ama çok az bu tarz sahnelerle karşılaştım.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :