Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Ben-Hur (1959)

Ben-Hur (1959)

Ben-Hur 1959 İzle

Orjinal Adı: Ben-Hur

Ben-Hur IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 1959

Filmin Süresi: 3 Saat 32 Dakika – 212 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Kasım 1963

Bütçe: 15.000.000$

Hasılat: 74.427.638$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: William Wyler

Senarist: Lew WallaceKarl Tunberg

Müzikler: Miklos Rozsa

Oyuncular: Charlton Heston Jack HawkinsHaya HarareetStephen BoydHugh GriffithMartha ScottCathy O’DonnellSam JaffeFinlay Currie

Filmin Konusu

Ben Hur hem varlıklı bir prens hem de Kudüs’te tüccarlık ile uğraşan biridir. Çocukken birlikte oyun oynadığı arkadaşı Romalı Messala ile uzun süredir görüşmüyorlardı. Messala, Ben Hur’a çocukken anlattığı hayali olan hakimliği, yüksek kademeli bir Roma hakimi olarak başarmıştı. Kudüs’ten ayrılan Melissa hayaline ulaşmış bir şekilde uzun yıllar sonra yeniden Kudüs’e döner.

Roma ordusunun komutanı olarak dönen Messela, hemen arkadaşının yanına gider. Ben Hur en büyük hedefi Yahudilerin özgür bir şekilde yaşamasıydı. Bunun için canı pahasına mücadele etmektedir. Messala ise çocukluk arkadaşı Ben Hur’dan Romalıları eleştiren ve laf eden Yahudilerin tespit edilerek söylenmesini ister. Ancak Ben Hur arkadaşının bu talebine şaşırmıştır ve Yahudiler için bu kadar mücadele ederken onun dediğin yapmayı kabul etmez.

Bu olaydan sonra iki çocukluk arkadaşı karşı karşıya gelir. Farklı cephelerde olan arkadaşları artık çok zorlu günler bekler. Ben Hur filminde yönetmen koltuğunda William Wyler oturuyor. Charlton Heston, Stephen Boyd, Jack Hawkins gibi ünlü isimler filmin başrolünde bulunuyor.

Editörün Düşüncesi

Tarihi savaş filmleri sevenler için mükemmel bir film önerisi. Eski bir film olmasının yanında uzun süresine rağmen sizi her konuda tatmin edecek bir yapım. Ben baya eskiden izlemiştim, konuyu yazmadan önce bir kere daha izledim bu filmi. Gerçekten günümüz şartlarını da düşündüğümde 1959 yılında yapılmış bir film olarak, bence çok başarılı.

Yönetmen kalitesinden tutun, oyunculuklardan ve senaryo kalitesine bakıldığında gerçekten dönemi ele alırsak güzel bir film önerisi.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :