Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Ben Kimim? (2014)

Ben Kimim? (2014)

Ben Kimim? (2014)

Orjinal adı: Who Am I – Kein System Ist Sicher

Ben Kimim? IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 42 Dakika – 102 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Eylül 2014

Bütçe: Bilinmiyor

Hasılat: 7.700.259$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Baran bo Odar

Senarist: Jantje Friese – Baran bo Odar

Müzikler: Fukkk Offf

Oyuncular: Tom SchillingElyas M’BarekWotan Wilke MöhringAntoine Monot Jr.Hannah HerzsprungStephan KampwirthTrine Dyrholm

Filmin Konusu

Benjamin( Tom Schilling ) son derece iyi bir hackerdir. En az kendisi kadar, hatta başlarda kendisinden daha iyi ve tecrübeli Max( Elyas M’Barek ) adında bir hackerla tanışır. Bu iki kafadar, iki tane daha sistem ve casus yazılım uzmanları olan Stephan( Wotan Wilke Möhring ) ve Paul’u( Antoine Monot Jr. ) da yanlarına alarak CLAY adında bir hacker grubu kurarlar.

Amaçları haksızlığa karşı savaşmak ve kötü giden hükümetin açıklarını ortaya çıkartmak için ilgi çekmektir. Öyle de olacaktır ve Benjamin ile Max bütün ilgiyi CLAY’in üzerine toplayacaklardır.

Ancak her şeyin yolunda gittiklerini düşündükleri bir anda, kendilerinden daha iyi olduklarını düşündükleri bir grup tarafından beklenmedik düzeyde köşeye sıkıştırılacak ve olayların seyri değişecektir.

Editörün Düşüncesi

Alman yapımı Ben Kimim? filminde adeta bir Holywood resitali göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ben Kimim?, sıra dışı senaryosuyla özellikle bilgisayar tutkunları için görmediğiniz bir kapıyı açarak başından sonuna sürükleyici bir macera sunuyor.

Kemerlerinizi takarak izlemeniz gereken bu filmi, çok dikkatli takip etmenizi şiddetle öneriyorum. Çünkü olay örgüleri o kadar ilginç bir şekilde işliyor ki, sonuçlarında ne oldu ki diyebiliyorsunuz.

Karmaşık olay örgüleri parçalar birleştiği takdirde anlam kazanan Ben Kimim? filminde, baş rolümüz “Tom Schilling” oyunculuğuyla filme ayrı bir hava katmış.

Aslında bir bilgisayar gurusu olarak benim için film kusursuz, ancak objektif olarak düşündüğümüzde o kadar karmaşık şekilde olaylar ilerliyor ki, ucunu kaçırdığınız anda bir anlam ifade etmiyor. Bu yüzden filme puanımda objektif puanımı belirtmek istedim.

Ben Kimim? filmini izlemenizi film tavsiyesi olarak sizlere sunuyorum…

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :