img
Home / Dram / Beyaz Melek (2007)

Beyaz Melek (2007)

/
174 Views

Beyaz Melek

Orjinal Adı: Beyaz Melek

Beyaz Melek IMDB Puanı: 6.5/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 1 Saat 55 Dakika – 115 Dakika

Gösterim Tarihi: 14 Kasım 2007

Bütçe: 3.000.000$

Hasılat: 12.525.709$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Senarist: Mahsun Kırmızıgül

Müzikler: Mahsun Kırmızıgül – Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Mahsun Kırmızıgül – Sarp ApakYıldız KenterFadik Sevin AtasoySuna SelenErol GünaydınCezmi BaskınAli SürmeliFırat Tanış

Filmin Konusu

Ahmet beyin kanseridir. Oğulları Ali ve Reşat babalarını kemoterapi görmesi için İstanbul’a götürür fakat Ahmet gördüğü tedaviye daha fazla katlanmak istemez ve hastaneden kaçar.

Ali ve Reşat babalarının peşine düşer ancak Ahmet oğullarını bir şekilde atlatır ve çocuklarından kaçarken kendisini bir huzur evinin içinde bulur. Huzur evinde yaşamlarına devam eden diğer kişiler Ahmet’in oğulları tarafından terk edildiğini düşünerek Ahmet’i huzur evinde kalmaya ikna ederler.

Ahmet zar zor konuşabiliyor. Huzur evindeki arkadaşlarının ısrarı üzerine orada kalmayı kabul eden Ahmet’i oğulları bir şekilde bulur fakat babaları olan Ahmet’in huzur evinde çok mutlu olduğunu düşündükleri için Ahmet’in huzur evinde kalmasına göz yumarlar.

Ahmet son günlerini yaşamaktadır ve oğullarının düşüncesine göre babalarının acı çekebileceği bir tedavi görmesindense son günlerini istediği gibi mutlu geçirmesi daha önemlidir. Ahmet huzur evinde yeni arkadaşlar edinecek ve her arkadaşının acıklı hikayelerini dinledikçe onlara olan sevgisi gittikçe yükselecektir.

Editörün Düşüncesi

Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ve aynı zamanda başrol oyunculuğunu üstlendiği Beyaz Melek ülkemiz sinemasında izlenmeye değer filmlerden biridir.

Mahsun Kırmızıgül güzel bir senaryoya değinmiş ve bunu güzel bir şekilde işleyerek izleyicinin önüne getirmiş. Mahsun Kırmızıgül’ün oyunculuğu her zaman olduğu gibi yine çok başarılı.

Filmde hoşuma gitmeyen bir kaç şey var muhtemelen birçok izleyicide bunu fark edecektir. Bazı sahnelerin yapmacık olduğunu düşünüyorum ve bazı oyuncuların rollerine yakışmadığını düşünüyorum.

Filmin amacı bir dram filmi çekmek evet ama dramın üzerine sanki biraz fazla gidilmiş. Bunların haricinde izlenilebilecek bir film olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz insanının dram türündeki filmleri sevdiği için bu filmi de bir çok kişinin beğeneceğini düşünüyorum. Boş bir zamanınızda oturup bir izleyin derim.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :