Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Beyaz Şeytan – Blow (2001)

Beyaz Şeytan – Blow (2001)

Film Önerileri: Johhny Deep'ten Beyaz Şeytan

Orjinal Adı: Blow – Beyaz Şeytan

Beyaz Şeytan IMDB Puanı: 7.6 – 10

Yapım Yılı: 2001

Filmin Süresi: 2 Saat 4 Dakika – 124 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Eylül 2001

Bütçe: 53.000.000$

Hasılat: 83.282.296$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ted Demme

Senarist: Bruce PorterDavid McKennaNick Cassavetes

Müzikler: Graeme Revell

Oyuncular: Johnny DeepPenelope CruzFranka PotenteRachel GriffithsPaul ReubensJordi MollaCliff CurtisMiguel SandovalEthan SupleeRay LiottaKevin GageMax PerlichJesse JamesMiguel PerezDan Ferro

Beyaz Şeytan Film Konusu

Beyaz Şeytan filmi biyografi alanında yapılmış ender filmlerden biridir. George Jung adındaki birinin yaşamında karşılaştığı olaylar ve iş hayatında hızlı yükselişi konu ediniyor. George Jung, küçük bir işletme sahibi olan bir babanın çocuğudur. Ailesi her ayın sonunda iki yakasını bir araya getirmek için ne kadar zorlandığına her an tanık olarak büyür.

Babanın sahibi olduğu dükkanda elde edilen kazanç aileyi çevirmeye yetmez ve hep bir yerler eksik kalır. Bunu göre göre büyüyen George ise yetişkin bir insan olduğu zaman ne olursa olsun maddi sıkıntı yaşamayacağına dair kendisini şartlar. Tüm hayatını ve hayallerini tamamen buna göre düzenler. Tabi ki bu hayali gerçekleştirmek o kadar kolay değildir ve bildiği yolların dışına çıkması gerekir.

Bunun için de Kaliforniya’ya gider ve orada tanıştığı insanlarla birlikte uyuşturucu işini öğrenir. Belki maddi olarak büyük paralar kazanmaya başlamıştır ama bir yandan da hapis gibi cezalara maruz kalmaya başlar. Burada tanıştığı biriyle işi büyütür ve çok kısa zamanda kokain piyasasının tamamını eline geçirir.

Editörün Düşüncesi

Penelope Cruz ve Johnny Deep gibi iki devin gençlik yıllarındaki muhteşem birlikteliklerinden ortaya çıkan çok iyi bir yapım. Senaryosu ve yönetmeni de başarılı olunca film başka bir tatlı olmuş. Bence hiç düşünmeden izlemelisiniz…

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :