Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Bıçaklar Çekildi (2019)

Bıçaklar Çekildi (2019)

Bıçaklar Çekildi Film Önerileri

Orjinal Adı: Knives Out

Bıçaklar Çekildi IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 11 Dakika – 131 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Ocak 2020

Bütçe: 40.000.000$

Hasılat: 309.232.797$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Rian Johnson

Senarist: Rian Johnson

Müzikler: Nathan Johnson

Oyuncular: Daniel CraigChris EvansAna de ArmasJamie Lee CurtisMicheal ShannonDon JohnsonToni ColleteLaKeith StanfieldChristopher PlummerKatherine LangfordJaeden MartellRiki Lindhome

Filmin Konusu

Agatha Christie’nin polisiye romanlarından esinlenerek filme uyarlanmış Bıçaklar Çekildi filminde, 85 yaşında evinde ölü bulunan bir adamın ölüm sebebi araştırılıyor.

Editörün Düşüncesi

Polisiye birçok filme benzerliğiyle ön yargılı olarak filme yakalaşabilirsiniz. Ama bu IMDB puanını almasının en büyük sebebi filmin sonunda gerçekleşen olay örgüsünün sonuçlanmasıdır.

Gizem dolu hikayesiyle, filmin başından itibaren sizi bulmacalarla karmaşık bir hale getiriyor.

Yönetmen ve Senaryo aynı kişi tarafından doldurulmuş, yönetmenlik konusunda her ne kadar başarılı bulsam da senaryo konusunda bazı negatif düşüncelerim mevcut. Mesela bazı çözümlenmesi gereken olaylar filmin ortalarına doğru insanda fikir uyandırıyor. Bu durumu biraz daha gizemli şekilde ele alabilse çok daha başarılı bir film ortaya çıkacağı düşüncesindeyim.

Oyuncular, yıldızlar karması gibi görünen oyuncular bana göre onlardan beklenenleri ziyadesiyle ortaya koyabilmişler.

Tüm bu parçalar bir araya getirildiğinde daha önce izlediğimiz hemen hemen çoğu polisiye filmden ayrılan çok fazla yanı olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak gizem dolu olay örgüsü de yeteri kadar ilgi çekici olmayı başarmış ve sürükleyicilik anlamında, kendisini seyirciyi sıkmadan izleten bir film olmuş.

Gizem konusunda hala en iyi filmler listelerimizde ilk sıralarda bulunan Contratiempo film önerileri yaptığım her yazımda belirttiğim gibi en büyük favorilerimden biri. Ancak bu filmi de izlenmiş filmleriniz arasına koymanız size pozitif anlamda yansıyacaktır.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :