Bir Zamanlar... Hollywood'da!

Orjinal Adı: Once Upon a Time… in Hollywood

Bir Zamanlar… Hollywood’da IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 41 Dakika – 161 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Mayıs 2019

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 372.347.128$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentino Tarantino

Müzikler: Bernard Herrmann

Oyuncular: Leonardo DiCaprioBrad PittMargot RobbieEmile HirschMargaret QualleyTimothy OlyphantJulia ButtersAustin ButlerDakota FanningBruce DernMike MohLuke PerryDamian LewisAl PacinoNicholas HammondLorenzo Izzo

Filmin Konusu

1969’ları konu edinen Bir Zamanlar Hollywood’da, o dönemlerde en çok izlenen film türü olan Western filmlerde oynayan Rick Dalton’un ve dublorü Cliff Booth’un yaşadıklarını anlatıyor. Hiç bilmedikleri yeni bir şehirde yaşamak için büyük çaba sarf edecek kahramanlarımızın, birbirleriyle atışmaları da izleyicinin beğenisine sunulmuş.

Editörün Düşüncesi

Dönemin ve günümüzün ünlü oyuncularını tiye alarak seyirciyi bu şekildeki bir komediyle yakalayan Bir Zamanlar… Hollywood’da filminde ilk gözümüze çarpan Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun uyumu oldu. Filmin ilk yarısı fazlasıyla sıkıcı geçiyor bunun en büyük sebebinin kurgusal bir hata olduğunu düşünüyorum. Ancak film ilerledikçe, gerçekten hiç ummadığınız bir komediye dönüşüyor ve oyunculuklarda buna katkı sağlayınca ortaya mükemmel bir yapım çıkıyor.

Quentin Tarantino denince akla çılgınca şeyler geldiği için aynı beklentiyle filmi izlemeniz mümkün. Ancak tipik Tarantino filmlerinden biri olmadığını söyleyebilirim.

Dönemin yansıtılışı, kostümler ve oyunculuklar o kadar iyi işlenmiş ki, Bir Zamanlar Hollywood’da filminde komedi unsurunu oyuncuların var oluşu yaratıyor olabilir. Başta belirttiğim gibi dönemin ünlü sanatçılarına bu kadar göndermede bulunabilmekte sanıyorum Quentin Tarantino’dan başkasının harcı olamazdı.

Filmin müzikleri de dönemi son derece başarıyla yansıtmış, Bernard Herrmann neden bu kadar sıklıkla tercih edilen bir sanatçı olduğunu bu filmle bir kez daha bize göstermişe benziyor…

Son olarak filmin konusu bölümünde çok fazla şey anlatmamın sebebi, filmde çok az sayıda var olan olaylardan bahsetmek istemem. Zira birde ceryan edecek olayları biliyor oluşunuz, tamamen filmden sıkılmanıza sebep olacaktır.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10 ( Zira en büyük sebebi oyunculuklar, yoksa 7 puan verirdim. )

İyi Eğlenceler

 


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
14
Peh!
Tırt Tırt
8
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
6
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
4
İzlenir!
Puf! Puf!
2
Puf!
LOL LOL
20
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
18
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
14
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
8
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir