img
Home / Dram / Bizim İçin Şampiyon (2018)

Bizim İçin Şampiyon (2018)

/
135 Views

Bizim İçin Şampiyon

Orjinal Adı: Bizim İçin Şampiyom

Bizim İçin Şampiyon IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 10 Dakika – 130 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Aralık 2018

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 6.214.362$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Senarist: Ahmet Katıksız – Serkan Yoruk

Müzikler: Cem AdrianHande Mehan

Oyuncular: Ekin KoçFarah Zeynep AbdullahFikret KuşkanSibel TaşçıoğluErdem AkakçeAli Seçkiner Alıcı

Filmin Konusu

Bold Pilot adlı yarış atı sayesinde Halis Karataş(Ekin Koç) ve Begüm Atman (Farah Zeynep Abdullah)’ın yolları kesişecek ve aralarında bir aşk hikayesi boy gösterecektir.

Editörün Düşüncesi

Bizim İçin Şampiyon adlı filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız yer alırken filmin başrol oyunculuklarını ünlü Jokey Halis Karataş rolüyle Ekin Koç, Begüm Atman’ı iseFarah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Film gerçek hayattan uyarlanarak beyaz perdeye taşınmıştır. Ünlü yarış atının sahibi Özdemir Atman’dır. Halis Karataş, Bold Pilot’ın her zaman için hem arkadaşı hemde Jokeyi olmuştur. Bu ikili 1996 yılında Gazi Koşusu’nda 2:26:22 gibi inanılmaz bir rekora imza atmış ve bu rekor hala geçilememiştir.

Bold Pilot at yarışına ilgisi olmayanların bile sevgisini kazanmayı başarmıştır. Bold Pilot’ın birde efsanevi aşka vesile olması gibi önemli bir rolü daha vardır.

Bizim İçin Şampiyon filmini ilk sinemada izlemiştim ve gerçekten duygular sel oldu aktı desem yalan söylemiş olmam. Gerçek hayattan beyaz perdeye taşınan film, çok başarılı bir dille izleyiciye aktarılmıştır.

İzleyen bir çok kişi filmi arkadaşlarına önermekten ve hatta birlikte tekrar sinemaya gitmekten geri kalmamıştır. Ülkemizde böylesine gurur verici başarıları sinemada görmek bizlerinde gururunu okşuyor.

İzlemeyenlere önerim ayırabildiğiniz kadar çabuk zaman ayırın ve bu filmi izleyin olacaktır. Filmden sıkılmayacak hatta filmin sonunun gelmemesini isteyeceksiniz.

Büyük beğeni ve gururla izlediğim bu film, her Türk Vatandaşının arşivinde olması gerekir diye düşünüyorum. Bizlerin böyle filmler izlemeye gerçekten ihtiyacı var umarım ki bu filmden çok çok daha iyileri bizleri bekliyordur.

Filmin senaryosunu yazan Ahmet Katıksız ve Serkan Yoruğu gönülden tebrik ediyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :