img
Home / Aksiyon / Black Panther (2018)

Black Panther (2018)

black panther

Orjinal Adı: Black Panther

Black Pantger IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 14 Dakika – 134 Dakika

Gösterim Tarihi: 29 Ocak 2018

Bütçe: 202.003.951$

Hasılat: 1.346.913.161$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ryan Coogler

Senarist: Ryan Coogler – Joe Robert ColeStan LeeJack Kirby

Müzikler: White Dave

Oyuncular: Chadwick BosemanMichael B. JordanLupita Nyong’oMartin FreemanDanai Gurira

Filmin Konusu

Babasının ölümünün ardından Wakanda Kralı olan T’Challa (Chadwick Boseman) hakkı olan tahtını almak için ülkesine geri döner. Fakat ülkede karışıklık çıkmıştır ve tahta sahip olmaya çalışan başkalarıda vardır.

Tahta sahip olmak isteyen düşman güçlü bir yapıya sahiptir. T’Challa ihanetle karşı karşıya kalacaktır ve buda genç kralı tehlikeye atacaktır.

Black Panther halkın güvenliğini korumak zorundadır. Halk ancak bu sayede alışık olduğu yaşam biçimine devam edebilecektir. T’Challa müttefikleri toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır.

Bakalım Black Panther bu zorlu sınavdan geçip halkını özgürlüğüne kavuşturabilecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Black Panther sıkmayan ve merak uyandıran başarılı bir Marvel filmi olmuş. Marvel’in diğer filmlerine göre biraz sönük kalmış ama yinede çok başarılı olmuş. Filmin ilk dakikaları konuyu kavramakla geçse de sonradan filme bir heyecan bir aksiyon geliyor ki buda izleyenleri heyecana ve aksiyona boğuyor diyebilirim.

Nede olsa Marvel yapımı bir film kötü olması beklenemez zaten. Film T’Challa yani Black Panther’in babasının ölümünden sonra Wakanda kralı olmasıyla başlıyor. Wakanda’da çıkan karışıklıklar sonucu Killmonger adında bir düşman türeyecektir. T’Challa, Killmonger’ı yenip halkını özgürlüğüne kavuşturmak zorundadır.

Black Panther halkını alışık olduğu hayata döndürmek için güçlü düşmanı Killmonger’ı mağlup etmekten başka seçeneği yoktur.

Marvel yine farkını ortaya koymuş ve güzel bir film ortaya çıkarmış. Filmin ilk bölümleri filmi tanıtıyor. Asıl film 45. dakikadan sonra başlıyor diyebilirim. Bu dakikadan sonra filmde bolca aksiyon sahneleri yer alıyor.

Filmde geçen aksiyon sahnelerinde görsel efektler filme renk katmış bana kalırsa. Yine aksiyon sahnelerine katılan eğlenceli sahneler filme hava katmış.

Keyifle izlediğim bir film izlemenizi tavsiye ederim. Ama efsane filmler arasına koyabileceğim bir film değil.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :