Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017)

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017)

Film Önerileri: Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Orjinal Adı: Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 2 Saat 44 Dakika – 164 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Ekim 2017

Bütçe: 150.000.000$

Hasılat: 259.239.658$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Denis Villeneuve

Senarist: Hampton FancherMichael GreenPhilip K. Dick

Müzikler: Benjamin WallfischHans Zimmer

Oyuncular: Harrison FordRyan GoslingDave BautistaRobin WrightMark ArnoldVilma SzecsiAna de ArmasWood HarrisDavid DastmalchianTomas LemarquisSylvia Hoeks

Filmin Konusu

Bıçak Sırtı 2049 filmi, ilk filmin devamı niteliğindedir. Yine aynı şekilde çekildiği tarihten çok sonrasını konu edinmektedir. Önceki filmde 2019 dünyası konu edinirken şimdi tam 30 yıl sonrasının 2049 yılının dünyası anlatılıyor. Blade Runner 2049 ana karakteri olarak Memur K belirlenmiş. Memur K aslında bir replikant.

Uzun bir ömür vaadiyle, insanlarla bir araya yaşamaya başlayan ve onlar içine karışan bir nevi mülteci durumundalar. Bunlar gerek işlerinde gerekse de yaşadıkları yerlerde hiçbir şekilde istenmiyorlar. Memur K, Los Angeles polis departmanında çalışmaktadır. Toplumda alışılmış bir yaşamı kaosa sokacak şekilde bir sır keşfetmiştir. Uzun zamandır saklı olan bu sırın açığa çıkması hiç de iyi olmaz.

Çok büyük bir felaket olacaktır ve bunu önleyebilmek için Rick Deckard’ı bulması gerekmektedir. Çünkü aklındaki soruları ancak o cevaplandırabilir. Blade Runner 2049 filmin başrollerinde Ryan Gosling ve Harrison Ford gibi çok tecrübeli isimler bulunmaktadır.

Jared Leto, Robin Wright, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, Hiam Abbass ve Dave Bautista gibi isimlerde oyuncu kadrosunda bulunuyor. Yönetmenliği ise Denis Villeneuve üstleniyor.

Editörün Düşüncesi

İlk olarak bu filmin ilk filmi olan Blade Runner – Ölüm Takibi filmini izlemeniz gerekiyor. İlk filmi izlemeden bu filmi izlerseniz, beklediğinizi bulamayacağınıza eminim. Bu ilk uyarım olsun. İkinci uyarım ise, filmin kesilmemiş halini bulup izlemenizi öneriyorum. Bu serinin en büyük amacı sanatı göstermek olduğundan, sansürlenmemiş halini izlemeniz filmin lezzetini en iyi şekilde almanızı sağlayacaktır.

Bu iki uyarıya dikkat etmeniz durumda gerçekten hayran olacağınız bir film olduğunu düşünüyorum. Zaten IMDB puanına da bakacak olursanız filmin ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :