Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Büyük Felaket – Deepwater Horizon (2016)

Büyük Felaket – Deepwater Horizon (2016)

Film Önerileri: Deepwater Horizon İzle

Orjinal Adı: Deepwater Horizon – Büyük Felaket

Deepwater Horizon IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 47 Dakika – 107 Dakika

Gösterim Tarihi: 30 Eylül 2016

Bütçe: 110.000.000$

Hasılat: 121.790.373$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Peter Berg

Senarist: Matthew Michael CarnahanMatthew SandDavid BarstowDavid RohdeStephanie Saul

Müzikler: Steve Jablonsky

Oyuncular: Mark WahlbergKurt RussellDouglas M. GriffinJames DuMontJoe ChrestGina RodriguezBrad LelandJohn MalkovichDavid MaldonadoJ.D. EvermoreEthan SupleeJason KirkpatrickRobert Walker Branchaud

Deepwater Horizon Film Konusu

Deepwater Horizon filmi deniz üzerinde aktif halde bulunan sondaj kulesinin neden olduğu olayları konu edinmektedir. Açık denizler üzerinden bulunan bu sondaj kulesi petrol sızdırmaya başlar ve 2010 yılının Nisan ayında büyük bir patlama gerçekleşir. Aslında burada Amerikan tarihinde yaşanan petrol kaçakçılığının devasa bir boyut haline geldiği ortaya çıkar.

Sondaj kulesi patlamadan önce orada çalışan 126 kişinin korkunç şartlara maruz kalması anbean ekranlara yansır. Çok iyi eğitilmiş bu 126 kişilik ekip, görevlerini tamamlayıp, kıyıda bekleyen sevdiklerinin yanına ulaşma anını bekledikleri sırada hiç beklenmedik bir şey olur. Hiç hayal bile etmedikleri derecede ok ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalırlar.

Okyanusun ortasında yaşanan bu kara saatlerde karşılarında durdurulamaz büyüklükte bir yangın başlar. Tüm ekip bu yangını durdurmak konusunda mücadeleye başlar. Çünkü bunu yapmaktan başka çareleri yoktu. Aksi durumda orası herkese mezar olacaktı. Sondaj kulesi Deepwater Horizon’da meydana gelen şiddetli patlamalar sonrasında çıkan yangın son yılların en büyük çevre felaketine yol açan bir trajedidir.

Editörün Düşüncesi

Mark Wahlberg hayranı olarak sinemada seyrettiğim müthiş bir film olduğunu düşünüyorum. Bu tarz gerçekçi filmler zaten ayrıca dikkatimi çekiyor. Yönetmeninden tutun, senaryosuna ve müziğine müthiş bir uyum sağlanmış. Kurgu konusunda da çok iyi bir iş çıkartılmış.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :