img
Home / Dram / Büyük Gece – Big Night (1996)

Büyük Gece – Big Night (1996)

/
116 Views

Film Önerileri: Büyük Gece - Big Night İzle

Büyük Gece Orjinal Adı: Big Night

Big Night IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 1996

Filmin Süresi: 1 Saat 49 Dakika – 109 Dakika

Gösterim Tarihi: 20 Eylül 1996

Bütçe: 4.100.000$

Hasılat: 12.008.376$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Campbell Scott – Stanley Tucci

Senarist: Stanley TucciJoseph Tropiano

Müzikler: Gary DeMichele

Oyuncular: Marc AnthonyTony Shalhoub – Stanley Tucci – Larry BlockCaroline AaronMinnie DriverPeter McRobbieIsabella RosselliniLiev SchreiberPasquale CajanoChristine TucciGene CanfieldIan HolmAllison Janney

Büyük Gece – Big Night Fragman

Filmin Konusu

Amerika’ya göç etmiş İtalyan abi ve kardeşin hikayesine odaklanan Büyük Gece filminde, kardeşlerin zorlu hikayesi ele alınıyor. Büyük olan kardeş, daha disiplinli ve işini layıkıyla yapmaya çalışan düzgün efendi biri olmasına karşın, küçük kardeş daha çok bir an önce zengin olma hayalleri kuran yerinde duramayan bir karaktere sahiptir. Büyük olan kardeş, bir gün yine İtalya’ya dönme hayalleri kurarken, küçük kardeş için Amerika bir çıkış bileti olarak görünmektedir.

Birbirlerine bu kadar zıt karakterlere sahip olan kardeşler, bu zıtlıklarından doğan büyük çatışma sonucunda iflasın eşiğine kadar geleceklerdir. Bu noktadan yeniden yukarı çıkabilmenin tek bir yolu vardır. İki İtalyan kardeş bunu başarabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

MasterChef Türkiye yarışmasını izlerken bahsi geçti. Ve hemen bir film manyağı olarak açıp izledim tabi, gerçekten son derece başarılı bir yapım. Bugüne kadar neden izlememişim diye kendime çok kızdım. Bunca yıl geçmesine rağmen halen 7.3 gibi bir IMDB puanıyla listelerde ilk sıralarda yer alan Büyük Gece filmini mutlaka izlemelisiniz.

Yönetmen, senarist ve oyuncu derken en çok övgüyü hak eden isim muhakkak ki, Stanley Tucci‘dir. Gerçekten dönemine göre müthiş bir konu, müthiş bir senaryo ve olay örgüsü, müthiş oyunculuklar diye düşünebilirsiniz. Film biraz ağır ilerliyor, bunu da döneme bağlamakta yarar var. Sanırım tek kıracağım puanımda bu ağırlıktan kaynaklanacak.

Film hayatın içinden alınmış bir film olduğu için, gerçekten sevindirip, gerçekten hüzünlendirebiliyor. Şahsen ben çok hüzünlendim bazı sahnelerinde. İşini aşkla yapan aşçıların hayal edebileceği güzellikte  yemeklerle gerçekten çok iyi bir iş çıkartılmış.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5 / 10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :