img
Home / Dram / Büyük Hesaplaşma – Heat (1995)

Büyük Hesaplaşma – Heat (1995)

/
150 Views

Film Önerileri: Büyük Hesaplaşma (1995)

Orjinal Adı: Heat – Büyük Hesaplaşma

Büyük Hesaplaşma IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 1995

Filmin Süresi: 2 Saat 50 Dakika – 170 Dakika

Gösterim Tarihi: 1 Mart 1996

Bütçe: 60.000.000$

Hasılat: 187.436.818$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Michael Mann

Senarist: Michael Mann

Müzikler: Elliot Goldenthal

Oyuncular: Al PacinoRobert De NiroVal KilmerJon VoightTom SizemoreDiane VenoraAmy BrennemanAshley JuddMykelti WilliamsonWes StudiTed LevineDennis Haysbert

Filmin Konusu

Büyük Hesaplaşma filmi, profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley’in yaşamını konu ediniyor. İç güdülerinin yüksek oluşu ve bununla birlikte üstün zekası sayesinde, hiçbir iz bırakmadan suç işlemeyi başaran Neil, bütün işlediği suçlardan da sıyrılmayı başarır. Kendisi gibi özellikleri olan hırsızlardan oluşturduğu bir ekibe sahiptir. Bu ekip ile birlikte altından kalkılması çok zor olan işleri almayı ve hiç sorunsuz bir şekilde sonuca ulaşmayı başarmaktadır.

Hırsız bu kadar başarılı ve zeki olunca, ister istemez arkasında da onunla yarışabilecek kadar iyi ve yetenekli bir dedektif olmalıdır. Dedektif Hana, onun peşindedir ama bir türlü ona yaklaşamaz. Hırsız üstün zekasıyla bir türlü bu dedektiften de kaçabilmektedir ama Hana bu davayı çözmekte ve o hırsızı yakalamakta çok iddialıdır. Müthiş bir polisiye film olan Büyük Hesaplaşmanın oyuncu kadrosu da bir o kadar eşsiz.

Adeta yıldızlar geçidi diyebileceğimiz Al Pacino, Robert De Niro ve Val Kilmer gibi duayen oyuncular filmin başrolünde bulunuyor. Filmin yönetmenliği ise Michael Mann tarafından yapılmaktadır.

Editörün Düşüncesi

Çok beğendiğim filmlerden biri olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Gerçekten konusu ve işlenişi, oyuncuların müthiş kalitesiyle birleşince ortaya bir şaheser çıkmış diyebilirim. Uzun süresine aldanmamanız gerekiyor, çünkü aşırı sürükleyici bir film.

Yönetmene aynı zamanda senaryoyu da yazdığı için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gerçekten hem senaryoda, hem bu senaryonun filme uyarlanışında mükemmel ötesi bir iş çıkartmış.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :