Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Büyük İskender (2004)

Büyük İskender (2004)

Büyük İskender

Orjinal Adı: Alexander

Büyük İskender IMDB Puanı: 5.6/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat 55 Dakika – 175 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Kasım 2004

Bütçe: 155.000.000$

Hasılat: 167.298.192$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Oliver Stone

Senarist: Oliver Sotone – Christopher KyleLaeta Kalogridis

Müzikler: Vangelis

Oyuncular: Colin FarrellAngelina JolieAnthony HopkinsVal KlimerRosario DawsonJared Leto

Filmin Konusu

Makedonya’nın Kralı olarak bilinen Büyük İskender tarihte en büyük güce sahip komutanlardan bir tanesi olarak geçmektedir.

Alexander (Corin Farrell) yani Büyük İskender askerlerini Pers İmparatoru ve askerlerinin üzerine sürer. Persleri ortadan kaldırmak Alexander’ın sekiz sene gibi bir zamanının alır. Bunun ile birlikte Büyük İskender Makedonya İmparatorluğunu büyüterek neredeyse sınırı olmayan büyüklükte bir İmparatorluk yapar.

Alexander tüm bunları yaparken sevgilisi ve vezirinin çok yardımını görecektir.

Editörün Düşüncesi

Büyük İskender hepimizin bildiği üzere tarihte nam yapmış en başarılı komutanlardan biridir. Filmde Büyük İskender’in aşk hayatını yaptığı savaşları ve ne kadar hırslı bir Kral olduğu ele alınmış.

Filmin süresi çok uzun olmasına rağmen kendisini izlettiren başarılı bir film olmuş ancak Anjelina Jolie bana kalırsa çok fazla ön plana çıkartılmış bu bana abartı geldi ve dram adı altında gerilim filmi çekilmiş daha çok. Bunların dışında genel olarak filmi beğendim akıcı bir yapım olmuş fakat bazı savaş sahnelerinde görsel efektler ve mekan biraz bozmuş.

Oyuncu kadrosuna bakacak olursak her biri ayrı ayrı çok başarılı yıldız isimler. Ben oyunculukları çok beğendim Corin Farrell ve Angelina Jolie’nin oyunculukları gerçekten çok başarılı olmuş oyunculuklarda beğenmediğim bir şey yok, tek takıldığım nokta Angelina Jolie çok ön plana çıkarılmış.

Oliver Stone başarılı bulduğum yönetmenlerden bir tanesidir ve açıkçası bu tür hataları Stone’dan beklemiyordum. Düşük İmdb puanının sebebi bence filmdeki küçük hatalardan kaynaklanmıştır. Akıcı mı ? Evet akıcı ve güzel bir yapım olmuş keşke ufak detayların üzerinde durularak o hatalar da olmasaydı film tadından yenmez bir hal alabilirdi. Yine de güzel bir yapım olmuş filmde emeği geçen herkesi emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :