img
Home / Aksiyon / Captain Marvel (2019)

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel

Orjinal Adı: Captain Marvel

Captain Marvel IMDB Puanı: 6.9/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi: 27 Şubat 2019

Bütçe: 175.000.000$

Hasılat: 1.128.274.794$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Anna BodenRyan Fleck

Senarist: Anna Boden – Ryan Fleck – Ganeva Robertson-DworetNicola PerimanMeg LeFauve

Müzikler: R.E.M

Oyuncular: Brie LarsonSamuel L. JacksonJude LawClark GreggGemma ChanBen Mendelsohn

Filmin Konusu

Carol Danvers (Brie Larson) eski savaş uçağı pilotudur. Carol Danvers süper güçlere sahip olacak ve Captain Marvel adında bir süper kahramana bürünecektir.

Carol gezegeni gördükçe bazı şeyleri hatırlamaya başlar. Genç kadın geçmişinde gezegende yaşadığını ve orada bir hayatı olduğunu hatırlayacaktır. Carol’un güvenebileceği tek kişi ise Nick Fury (Samuel L. Jackson)’dir.

Düşman Skrrull ve Erdemli Kree ırkı arasında bir savaş söz konusudur. Carol bu savaşın arasında önemli bir role sahiptir. Carol bir tarafı seçmek zorunda kalacaktır ve bu seçim ona bazı şeyleri anlatmaya yetecektir. Süper kahraman olmanın ne demek olduğunu.

Editörün Düşüncesi

Yine karşımızda Marvel yapımı bir film daha. Yeni bir süper kahramanın doğuşunu konu alan film başarılı gibi görünüyor.

Bolca aksiyon ve fazla gösterişli efektler ile boy gösteriyor Captain Marvel. Film bana göre aman aman bir film değil ama izlenebilir bir yapım. Görsel efektlerin son derece başarılı olması filmin açıklarını kapatarak keyifli bir hal almasını sağlamış.

Bana göre bu filmin kurtarıcıları görsel efektler olmuş. Eğlenceli ve akıcı olmuş. Zaten filmde Marvel imzası var kötü olmasını beklememek lazım. Fakat filmden keyif almak istiyorsanız çok büyük beklentiler içerisine girmemenizi öneriyorum.

Keşke aksiyon sahnelerinin üzerine biraz daha gidilseydi ve final daha farklı olsaydı. Ufak sihirli bir kaç dokunuş bu filmi bambaşka yerlere götürebilirdi.

Başrol oyunculuğunu Brie Larson üstlenmiş ve açıkçası ben yakıştırdım. İlk başta ön yargı ile yaklaşıp yakışmayacağını düşünmüştüm ama Brie Larson beni şaşırtmayı başardı. Gerçekten güzel bir performans sergilemiş ve görevini başarıyla tamamlamış.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :