img
Home / Aksiyon / Cehennem Melekleri 3 (2014)

Cehennem Melekleri 3 (2014)

/
305 Views

Cehennem Melekleri 3

Orjinal Adı: The Expendables 3

Cehennem Melekleri 3 IMDB Puanı: 6.1/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 6 Dakika – 126 Dakika

Gösterim Tarihi: 4 Ağustos 2014

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 214.657.577$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Patrick Hughes

Senarist: Sylvester StalloneCreighton RothenbergerKatrin BenediktDave Callaham

Müzikler: Euphoria

Oyuncular: Sylvester Stallone – Jason StathamArnold SchwarzeneggerHarrison FordMel Gibson

Filmin Konusu

Christmas (Jason Statham) ve Barney (Sylvester Stallone)’nin ekibi, hayatlarının en zorlu mücadelesini vereceklerdir. Barney ile birlikte ekibin kurulmasında rol oynayan Conrad Stonebanks (Mel Gibson) artık ekipten ayrılmış ve silah satıcısı olarak hayatına devam etmektedir.

Cehennem Melekler (The Ezpendables) ekibi bu durumdan hiçte hoşnut değillerdir. Stonebanks ekibi dağıtmak isteyecektir ve bu planında son derece kararlıdır.

Barney ve ekipte olan yeni genç üyeler yeniden bir araya gelecekler ve modernleşmiş teçhizatlarıyla birlikte Stonebanks ve çetesine karşı savaşacaklardır.

Editörün Düşüncesi

Cehennem Melekleri 3 kadro yine fazlasıyla geniş, yine hepsi ayrı ayrı kendini dünya çapında kanıtlamış usta oyuncular ve serinin üçüncü filmi bizlerle.

Bu üçüncü film, ama yine beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Bana kalırsa senaryoda bu kez daha fazla boşluklar var. Film için kötü demek doğru olmaz fakat bu kadrodan beklentimiz akıllardan hiç çıkmayacak izleyeni tekrar tekrar izlettirecek bir başyapıt olmasıydı.

Beklenti içine girmeden izlerseniz keyif alabilirsiniz, bunun nedeni de tempo yine çok yüksek, dövüş sahneleri ve aksiyon sahneleri oldukça başarılı ama kurgu derseniz bence çok ta sağlam bir kurgu yok.

Dövüş sahnelerine bayıldım gerçekten çok başarılı dövüş sahneleri var ama dövüş sahnelerinde Jet Li’nin ön planda olmasını isterdim doğrusu. Çünkü Jet Li’nin dövüş sahnelerini hepimiz hatırlarız, gerçekten Jet Li efsane dövüşen oyuncuların en başında gelmektedir.

Bilmiyorum belki de biz kadroya bakıp çıtaya arşa çıkardığımız için tam tatmin olamıyoruz. Ama filmdeki isimlere bakınca da insan ister istemez çıtayı yükseltiyor.

Senaryodaki boşluklara rağmen bu açığı aksiyon sahneleri, dövüş sahneleri ve kadroyla bir nebzede olsa kapandığını düşünüyorum. Cehennem Melekleri 3 İzlenmeyecek bir film değil, güzel bir zamanda oturup izlemenizi tavsiye ederim.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :