img
Home / Dizi Önerileri / Çemberimde Gül Oya (2004 – 2005)

Çemberimde Gül Oya (2004 – 2005)

/
179 Views

Çemberimde Gül Oya

Çemberimde Gül Oya IMDB Puanı : 8.5/10

Yapım Yılı : 20042005

Dizinin Süresi : 75 Dakika

Kaç Bölüm : 40 Bölüm

Yapımcı : Şükrü AvşarBahadır Atay

Müzik : T&A ProjectEsen MüzikGoncagül Sunar

Yönetmen : Çağan Irmak

Senarist : Sertaç ErginNihan KüçükuralKerim CeylanFikret Bekler – Çağan Irmak

Oyuncular : Selda AlkorÖzge ÖzbekMehmet Ali NuroğluTuba BüyüküstünMelisa SözenSuzan AksoyŞerif SezerKenan BalIşıl Yücesoy

Dizinin Konusu

1970’li yıllardan 1980 darbesinin merkezinde olan Yurdanur ve Mehmet farklı siyasi görüşlere sahip iki gençtir. İki genç birbirlerine aşık olacaktır. Yurdanur, Mehmet için ailesini karşısına alacak ve Mehmet ile evlenecektir.

Editörün Düşüncesi

Çemberimde Gül Oya Türk Dizi Tarihine damgasını vurmuş ve günümüzde bile bazı kişiler tarafından tekrar tekrar izlenen bir dizidir. Türk televizyonlarında büyük ilgi duyan dizinin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak gibi çok usta bir oturmaktadır.

Yedisinden yetmişine büyük bir çoğunluğun gününü beklediği bu dizi herkes tarafından sevilmiş ve gerçekten senaryosu çok iyi işlenmiş bir dizidir. Eşsiz benzersin bir dizi olduğunu düşünüyorum. Dizideki karakterlerin samimiyeti ve üst düzey oyunculukları bu diziyi gerçekten vazgeçilmez yapan en büyük etkenlerdendir.

Şimdi dönüp dizinin yorumlarına bakıyorum da yüz kişiden neredeyse tamamı dizi için övgüler yağdıran kişilerden oluşuyor. Diziyi beğenmeyen çok ama çok az bir kısım var bana kalırsa onlarda bu tarz dizilerden nefret edenlerden oluşmakta.

Çemberimde Gül Oya bizleri gerçekten çocukluğumuza geri döndürecek ve o yıllardaki sıcaklığı bizlere tekrardan yaşatmayı başarabilecek dizilerden bir tanesidir. Bu dizide tıpkı çok sevdiğimiz ve televizyonlarda tekrar tekrar oynatılsın dediğimiz dizilerden bir tanesidir. Her şeyi ile kendisini izlettiren nadir dizlerden bir tanesi de Çemberimde Gül Oya’dır. Diziyi izlemeyen arkadaşlara önerim bence vakit kaybetmeden başlayın ve eminim ki çok kısa bir sürede dizinin sonuna gelmiş olacaksınız. Sonra da keşke bitmeseydi diyeceksiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :