Hit enter after type your search item
img
Home / Belgesel / Çernobil (2019)

Çernobil (2019)

Çernobil (2019) Dizi Tavsiyesi

Orjinal Adı : Chernobyl

Çernobil IMDB Puanı : 9.5 / 10

Yapım Yılı : 2019

Dizinin Süresi : 1 Saat Üstü

Kaç Sezon : 1 Sezon

  • 1.Sezon : 5 Bölüm

Yaratıcılar : Craig Mazin

Oyuncular : Jessie BuckleyJared HarrisStellan SkarsgardAdam Nagaitis

Dizinin Konusu

Hala insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biri sayılan çernobil faciasını konu edinen HBO imzalı mükemmel bir eser.

1986 yılında meydana gelen büyük felaketi belgesel tadında hem teknik yanlarıyla hemde sosyal taraflarıyla ele alan 5 bölümlük mini dizi.

Editörün Düşüncesi

Çernobil faciasıyla ilgili bir sürü hikayeler yazılıp çizildi. Doğru veya yanlış bilgiler günümüzde hala sıkla rastladığımız bir durum. Fakat, HBO diziyi o kadar güzel bir kurguyla ele almış ki: Belgesel gibi bilgilendirici ama film tadında sürükleyici ve temposu hiç durmuyor.Oyuncuların yansıttığı karakterlere sundukları olay örgüsü gerçeği fazlasıyla yansıtmış.

Bu felaketten sadece Çernobil ve çevresi etkilenmedi aynı zamanda çevre ülkelerde çok etkilendi( buna bizim ülkemizde dahil! ) ve etkilerinden kaynaklanan sorunları halen yaşıyorlar. Hatta geçen okuduğum bir haberde Amerika Birleşik Devletleri, bir aralar, Türkiye’de  5 aydan fazla yaşamış insanlardan kan alınmasını yasaklamış.

Halen günümüzde radyasyonun ne kadar tehlikeli bir durum olduğunun farkında olmayan müthiş bir çoğunluk mevcut. Çernobil(Chernobyl) dizisini izleyen herkesin bir daha asla radyasyon olan bir mekana yaklaşmayacağının garantisini size verebilirim.

Ben ilk bölümü izler izleme, hemen kalanları izlemeye koyuldum. Bu diziyi izlemenizi sadece seyir zevki yönünden değil, tarihin gördüğü en büyük felaketle ilgili her detayı görmeniz açısından efsane dizi önerisi olarak sunuyorum.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Not: Dizide de göreceğiniz üzere radyasyon sandığımızdan daha tehlikelidir. Sizde bir sıkıntı yaratmasa da ileride çevrenizdeki herhangi birinde sonuçlarını görebilirsiniz. Radyasyondan uzak durmak hayat kurtarır!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :