Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Cheese in the Trap (2016 – 2018)

Cheese in the Trap (2016 – 2018)

Kore Dizi Önerileri: Cheese in the Trap İzle

Cheese in the Trap Orjinal Adı: 치즈 인 더 트랩

Cheese in the Trap IMDB Puanı:  7.4/10

Yapım Yılı: 2016 – 2018

Dizinin Süresi: 1 Saat – 60 Dakika

Kaç Sezon: 1 Sezon

1.Sezon: 16 Bölüm

Yönetmen: Yoon-jeong Lee

Senarist: Hui JoNam-hee Kim

Müzikler: TearlinerMoollon Kyen

Oyuncular: Park Hae-JinKim Go-eunSeo Kang-JoonNam Joo-HyukMin-Ji ParkLee Song-KyoungMark CleaveJi-hye KwakYe-Joo Yoon

Cheese in the Trap Fragmanı

Cheese in the Trap Konusu

Hong-Seol (Kim Go-Eun) güzel, çekici, alımlı ama çok fakir bir aileden gelen, boş zamanlarında ailesine yardımcı olmak için part time işlerde çalışan bir üniversite öğrencisidir. Yoo-Jung (Park Hae-Jin) ise Hong-Seol’un aksine maddi durumu çok iyi olan bir aileden gelen, yakışıklı, karizmatik ama bir tarafı karanlık olan bir üniversite öğrencisidir. Orjinal adıyla 치즈 인 더 트랩 dizisi bu ikilinin aynı okulda buluşması ve yaşanan olayları anlatıyor.

Editörün Düşüncesi

Kore yapımları bildiğiniz üzere çok büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle son zamanlarda o kadar başarılı işler yapmışlar ki yeni filmlerin verdiği gazla, eskileri biraz deştikçe çok daha iyi yapımlarla karşılaşabiliyoruz. Filmleri kadar, dizileri de çok başarılı sonuçlar verince, ülkemiz dahil bir çok ülkede uyarlamalara kadar giden süreçler görünebiliyor. Hal böyle olunca, sıklıkla izlediğimiz HBO, STARZ gibi dizi yapım firmalarına ek olarak Kore dizilerini de izler halde buluyoruz kendimizi.

Bu dizi de yukarıda bahsettiğim konulara en büyük örnek olsa gerek. Sadece senaryo veya sadece yönetmen üzerinden bu başarıları savunmak çok doğru bir eleştiri olmayacaktır. Aynı zaman oyuncularında üstlerine düşen işleri son derece iyi bir şekilde tamamlıyor olmaları bu diziyi ön plana çıkarabilen unsurlardan biri haline geliyor.

Online film veya Online dizi izleme platformlarına bakacak olursanız bu diziye gelen övgüleri fazlasıyla görebilirsiniz. Bu dizinin en büyük negatif tarafı ise, ilginç bir şekilde bir Kore dizisinde senarist hatalarıyla karşılaşacak olmamızdır. Bana göre senaryoda ciddi boşluklar yaratılmış ve aceleye mi getirilmiş anlamadım ama parçalar bir türlü bir bütün oluşturamamış. Zaten bu konuda çok büyük tepkiler olmasından dolayı da dizinin devamı getirilmemiş ve 1 sezonluk bir dizi olarak hayatımızdan geçip gitmiş.

Sonuç olarak çerez niyetine, izledim diyebilmek için izleyebileceğiniz keyifli bir yapım olmuş diye düşünüyorum. Çok çok başarılı bir örnek değil, yine de izlenebilir bir dizi.

Benim Bu Diziye Puanım: 7.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :