Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Chuck (2007-2012)

Chuck (2007-2012)

en iyi yabancı dizi Chuck

Chuck IMDB Puanı : 8.2 / 10

Yapım Yılı : 2007 – 2012

Dizinin Süresi : 43 Dakika

Kaç Sezon : 5 Sezon

  • 1.Sezon : 13 Bölüm
  • 2.Sezon : 22 Bölüm
  • 3.Sezon : 19 Bölüm
  • 4.Sezon : 24 Bölüm
  • 5.Sezon : 13 Bölüm

Yaratıcılar : Josh SchwartzChris Fedak

Oyuncular : Zachary LeviYvonne StrahovskiJoshua GomezAdam Baldwin

Dizinin Konusu

Chuck Bartowski( Zachary Levi ) kendi halinde bir bilgisayar kurdudur. Bir teknoloji mağazanın sıradan hayatını sürdürmektedir. Sakar ve efsane komik iş arkadaşı aynı zamanda dostu olan Morgan( Joshua Gomez ) ile birlikte çok eğlenceli vakit geçirmektedirler.

Fakat, eski okul arkadaşı büyük devlet sırlarını yeni geliştirilmiş teknolojik bir cihaz sayesinde Chuck’ın beynine aktarmıştır. Bu dakikadan sonra Chuck kendini müthiş komik bir serüvenin içerisinde bulur ve olaylar başlar.

CIA , NSA ve MI6 gibi büyük teşkilatlar Chuck’la birlikte terör örgütlerine savaş açacaktır. Güzelliğiyle baş döndüren ve Chuck’ın koruyucu meleği ajan Sarah Walker( Yvonne Strahovski ) ve bir o kadar itici bir dış görünüme sahip, kaya gibi sert ajan John Casey( Adam Baldwin ) artık diziye dahil olmuşlardır.

Gülmekten karnınıza ağrılar girecek, ters köşe olup duracaksınız. Soluksuz izleyeceğiniz “Chuck” dizi tavsiyeleri isteyenler için biçilmiş kaftandır.

Editörün Düşüncesi

İzlerken çok güldüğüm, çok heyecanlandığım, çok gerildiğim nadir dizilerdendir. Gerçekten Yvonne Strahovski’nin güzelliği ile Zachary Levi’nin mükemmel uyumu sizi de uykusuz bırakacağının bir işareti olacak.

Son sezon dışında kalan tüm sezonlarını soluksuz izlediğimi söyleyebilirim. Ancak son sezonda senaryo dağıldı, Chuck ve Sarah uzaklaştı gibi furyalar diziye dahil olunca diziden koparak izlemeye devam ettim.

Dizinin Bilim Kurguya çalan yanlarında ileriye dönük çok fazla işaret bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yönetmen değişiklikleri de ara ara bölümlerde kendini hissettirebiliyor ancak dizinin genel seyrini etkileyen bir durum değil.

Son olarak yan karakterlere ufak bir parantez açacak olursam, dizinin başından sonuna mükemmel ötesi yardımcı oyunculuklar göreceksiniz. Belkide dizinin komik tarafının %60ı bu yardımcı oyunculuklardan kaynaklanıyordur. Çünkü o kadar komik yan karakterler oluşturmuşlar ki, bazen onların sahnelerinin başa sardığınızı farkedeceksiniz…

Benim bu diziye puanım : 9.0 / 10

Kırdığım 1 puanı son sezon yüzünden kırdığımı açık yüreklilikle belirtmek isterim.

Keyifli seyirler dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :